Dwóch polskich kierowców we francuskim areszcie, w związku z pobiciem nielegalnego imigranta

Zdjęcie nie jest bezpośrednio związane z tekstem.

Dwóch polskich kierowców trafiło we Francji do aresztu, po tym jak jeden z nich zaatakował nielegalnego imigranta. Jak podają francuskie media, miało to miejsce w nocy ze środy na czwartek, pod centrum handlowym na przedmieściach Boulogne-sur-Mer.

Ów nielegalny pasażer włamał się do ciężarówki zmierzającej w kierunku Calais. Liczył na transport do Wielkiej Brytanii, lecz zamiast tego ciężarówka pojechała na zachód, do Boulogne-sur-Mer. Tam kierowcy zaczęli szukać parkingu, powoli przejeżdżając przez okolice centrów handlowych.

W międzyczasie imigrant zdał sobie sprawę, że nie zmierza do portu. Postanowił więc opuścić pojazd, wyskakując z naczepy i będąc zauważonym przez kierowców. Jeden z nich miał wówczas opuścić pojazd i wyładować na nielegalnym imigrancie swoją złość.

Bójka została przerwana przez policję, która zabrała obu kierowców ciężarówki do aresztu. Zostali oni wypuszczeni na wolność dopiero następnego dnia. Tymczasem po imigranta przyjechali przedstawiciele organizacji, która opiekuje się osobami ubiegającymi się o azyl. Wszystko wskazuje na to, że była to osoba niepełnoletnia.