Dwie sztuki Renault „Magnum Evolution” – symboliczne życzenie przewoźnika

23 czerwca 2013 roku do klienta trafiło ostatnie Renault Magnum. Był to czerwony ciągnik typu DXi 480, który pojechał do francuskiej firmy Transports Chabbert. I choć dzisiaj ten ostatni egzemplarz zbliża się już do dziesiątych urodzin, nadal znajdują się przewoźnicy, którzy chcą wyjechać od dealera nowymi ciężarówkami z napisem „Magnum” na masce.

Dwa ciągniki z powyższego zdjęcia w ubiegłym tygodniu trafiły do duńskiej firmy Søren Østergaard. Przewoźnik ten nigdy wcześniej nie kupował pojazdów marki Renault Trucks, więc nie miał też bezpośrednio do czynienia z modelem Magnum. Niemniej ta kultowa ciężarówka tak bardzo zapadła mu w pamięć, że odbierając nowe Renault Gamy T Evolution zażyczył sobie właśnie oznaczeń z „Magnumki”. Trafiły one na przednią maskę kabiny i – co ciekawe – nastąpiło to w procesie malowania, a nie oklejania pojazdu.

Prezentowane ciągniki to wariant T480 High Sleeper, a więc z 13-litrowym, 480-konnym silnikiem oraz z najwyższą kabiną o płaskiej podłodze. Taka konfiguracja jak najbardziej może zostać określona następcą modelu Magnum. Poza tym klient zażyczył sobie układu 6×2 z dodatkową osią pchaną, typowo duńskie zabudowy ramy z szafkami oraz liczne udogodnienia dla kierowców. To między innymi niefabryczna kamera martwego pola, półskorzane fotele, inteligentny tempomat i dodatkowa stacja multimedialna.

Dodatkowe zdjęcia ciągników:

Ostatnie Renault Magnum na pamiątkowym zdjęciu: