Najechanie na tył pod Berlinem: dwie ofiary śmiertelne, naczepa-wywrotka nad kabiną swojego ciągnika

Północna obwodnica Berlina, współtworząca berliński Ring, była rano miejscem tragicznego wypadku. Zdarzyły się łącznie cztery samochody ciężarowe, dwóch kierowców zginęło na miejscu, a dwóch zostało lekko rannych.

Do wypadku doszło w okolicach Birkenwerder, tuż nad Berlinem, około godziny 11. W kierunku zachodnim utworzył się tam korek, na którego końcu stały trzy ciągniki siodłowe z wywrotkami. To właśnie na nie najechał biały Mercedes-Benz Actros z chłodnią, którego kierowca ewidentnie nie zauważył zatoru.

Kabina tego Actrosa została zmiażdżona na ostatniej wywrotce, uszkadzając się przede wszystkim po stronie kierowcy. Ponadto wywrotka została wepchnięta na kabinę swojego ciągnika, również Mercedesa Actrosa. Pojazd ten został zmiażdżony od góry, a także dociśnięty do poprzedzającego zestawu. Kolejne uczestniczące w zdarzeniu pojazdy to Volvo FH oraz Iveco Stralis z naczepami-wywrotkami. Wpadły one na siebie pod wpływem wcześniejszego uderzenia, delikatnie się uszkadzając.

Kierowcy obu Mercedesów zginęli na miejscu, nie mając szans na przeżycie w tak zmiażdżonych nadwoziach. Kierowcy Volva oraz Iveco mieli więcej szczęścia, odnosząc tylko lekkie obrażenia. Narodowość kierowców nie została podana, choć sądząc jednak po oznaczeniu na naczepie, Volvo FH najprawdopodobniej pochodziło z Polski.

Oto nagranie z miejsca zdarzenia:

Patrząc na nagranie, trudno nie przypomnieć sobie wypadku z czerwca 2016 roku. Wówczas również zginęło dwóch kierowców ciężarówek, a kabina Mercedesa Actrosa została od góry zmiażdżona przez jego własną naczepę-wywrotkę. Zdarzenie to opisywałem tutaj, a poniżej przypominam fotografię: