Dwie imprezy od Scanii: zlot Pomorska Miss Scania 2018 oraz Konkurs Kierowców Scania 2018-2019

Powyżej: Pomorska Miss Scania 2015

Już w najbliższą sobotę, w autoryzowanym serwisie Scania Polska Gdańsk, odbędzie się kolejna impreza z serii Pomorska Miss Scania. Będzie to okazja, by nagrodzić najpiękniejsze ciężarówki marki Scania, jakie jeżdżą po naszych drogach. Będzie to też okazja, by zapisać się do udziału w nowym konkursie dla kierowców.

Konkurs

Zacznijmy od końca, a więc od konkursu. Dotychczas Scania organizowała zmagania wyłącznie dla młodych kierowców. Teraz jednak ograniczenie wiekowe zostało zniesione i w wydarzeniu mogą brać udział także starsi kierowcy.

Przy okazji zmieniła się też nazwa. Po nowemu zmagania nazywają się po prostu Konkurs Kierowców Scania, edycja 2018-2019. Co jednak pozostało bez zmian, to nagroda główna. Jest nią fabrycznie nowa ciężarówka, o wartości do 100 tys. euro, w konfiguracji wybranej przez samego zwycięzcę.

Wkrótce zostanie opublikowany kalendarz 11 eliminacji krajowych, a ich zwycięzcy wezmą udział w finale krajowym, zaplanowanym na 11 maja. Następnie zaś odbędzie się finał światowy i to właśnie w nim do wygrania będzie główna nagroda.

Zlot

Druga sprawa to wspomniany na wstępie zlot. Odbędzie się on 8 września, ze startem o godzinie 12, w serwisie Scania Polska Gdańsk (Kowale, ul. Energetyczna 17). Poza zapowiadanymi zgłoszeniami do konkursu, impreza przewiduje wybory najpiękniejszych ciężarówek oraz widowiskową paradę ulicami Gdańska, zaplanowaną na okolice godziny 16.

Odnośnie wyborów, to przewidziano tutaj cztery kategorie. Główna nagroda, pod nazwą Pomorska Miss Scania, zostanie przyznana przez jury złożone z branżowych dziennikarzy oraz kierownictwa gdańskiego oddziału Scania Polska. Przyznana zostanie też nagroda Pomorska Miss Scania Publiczności i tutaj – jak sama nazwa wskazuje – o wszystkim zadecyduje głosowanie publiczności. Będzie też specjalna Nagroda Dyrektora gdańskiego oddziału Scania, a także wyróżnienie dla ciężarówek sprzed 1990 roku, pod nazwą Pomorska Miss Scania Weteran Szos.

Poniżej: Pomorska Miss Scania 2002 oraz 2003