OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Maj, 2014

Dwanaście najciekawszych zastosowań Forda Transita, czyli jak powinno się napadać na banki

Ogromną zaletą samochodów dostawczych jest ich uniwersalność, której mogą pozazdrościć im zarówno auta osobowe, jak i ciężarówki. Aby zdać sobie z tego sprawę, wystarczy rzut oka na poniższe zestawienie dwunastu najciekawszych zastosowań Forda Transita w jego ponad 50-letniej historii.

1. W 1965 roku londyńskie zoo wykorzystało Transita do przewiezienia dwóch małych słoni.

transit_najciekawsze_zastosowania_01

2. Ford Transit wystartował kiedyś w wyścigu tratw, oczywiście pod odpowiednich modyfikacjach, którym poddali go sami inżynierowie z Forda. Autu nie udało się jednak wygrać…

transit_najciekawsze_zastosowania_02

3. Transitem wieziono też kiedyś ogromną makietę dinozaura, który miał stanąć w historycznym parku w Edynburgu.

transit_najciekawsze_zastosowania_03

4. Transitem można się także udać na królewską schadzkę, a przynajmniej tak regularnie robili przed ślubem Książe William oraz Kate.

transit_najciekawsze_zastosowania_04

5. Kiedyś postała 7,4-metrowa wersja Transita. Umieszczono w niej skórzane fotele, ekrany oraz ogromne telewizory do oglądania filmów oraz grania w gry.

transit_najciekawsze_zastosowania_05

6. W Polsce natomiast Transitem się driftuje. Robi to zespół Transit Center Motorsport, który przeszczepił do dostawczego auta potężny silnik V8.

transit_najciekawsze_zastosowania_06

7. Transit to ogólnie bardzo pojemne auto. W 1965 roku do wersji osobowej zmieściło się aż 48 studentów!

transit_najciekawsze_zastosowania_07

8. Pan Hughes Overland stwierdził kiedyś, że przejedzie się Transitem z Australii do Londynu. Do pokonania miał 10 tys. mil i zajęło mu to 10 tygodni.

transit_najciekawsze_zastosowania_08

9. Jeszcze inny człowiek postanowił pojeździć kiedyś Transitem po pustyniach Afryki Południowej. Przejechał on tam aż 7,5 tys. mil!

transit_najciekawsze_zastosowania_09

10. Jeszcze inny Transit pobił rekord prędkości w jeździe z przyczepą kampingową. Zmodyfikowane auto rozwinęło w 1985 roku aż 270 km/h.

transit_najciekawsze_zastosowania_10

11. Transitem można sobie poskakać, co udowodnił kaskader Steve Matthews. Przeskoczył on nad piętnastoma autami osobowymi furgonem, w którym jedyne modyfikacje ograniczyły się do usunięcia szyb oraz pospawania drzwi i maski.

transit_najciekawsze_zastosowania_11

12. Najlepiej jednak Transit nadaje się do okradania innych ludzi. W latach 70-tych brytyjska policja okrzyknęła furgon z owalem na masce najlepszym pojazdem do ucieczki na przykład po napadzie na bank.

transit_najciekawsze_zastosowania_12

Źródło: Ford

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.