Dwaj szefowie jechali na cudzych kartach do tachografu – wpadli tego samego dnia, na DK 74

Często słyszy się o kierowcach, którzy oszukują tachograf poprzez jazdę na karcie szefa. Tymczasem w poniższym komunikacie mowa jest o dwóch odwrotnych przypadkach. Na cudzych kartach jechali tutaj bowiem sami szefowie.

Komunikat WITD Łódź:

W tym samym miejscu kontroli sieradzcy inspektorzy zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy wykonując transport drogowy na nie swoich kartach.

Dzień 29.04.2019 r. dla dwóch szefów polskich firm transportowych okazał się naprawdę pechowy. W Osjakowie, na drodze krajowej nr 74, inspektorzy z Sieradza poddali rutynowej kontroli dwa pojazdy należące do przewoźników z województwa łódzkiego.

Po pobraniu dokumentów inspektorzy rozpoczęli kontrolę czasu pracy kierowców. W obydwu przypadkach okazało się, że kontrolowani kierowcy używają do rejestrowania czasu pracy nie swoich kart. W obu przypadkach kierowcami okazali się właściciele z lokalnych firm transportowych.

W związku z powyższym zostały wszczęte postępowania administracyjne, które mogą zakończyć się karą w kwocie 3000 zł dla każdego z nich. Dodatkowo jednemu z szefów skończyły się badania lekarskie oraz szkolenie okresowe za co ustawa przewiduje karę dla osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie w łącznej kwocie 3500 zł.