OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 13 Grudzień, 2013

Dwa miliony kilometrów Oplem Vivaro – nadspodziewana trwałość niemieckiego dostawczaka

Ponad 2 miliony kilometrów pokonał Opel Vivaro eksploatowany przez jedną z firm przewozowych w woj. Kujawsko-Pomorskim. Auto wyprodukowane w 2007 r. w wersji osobowej, napędzane wysokoprężnym silnikiem 2.0 CDTi, trafiło na rynek wtórny z wynikiem 2 232 000 km. Rekordowy przebieg Opel osiągnął w barwach należącej do Waldemara Śliwińskiego firmy ŚliwaBus, specjalizującej się w międzynarodowym transporcie osób.

– Vivaro to bardzo trwałe i niezawodne auto, a to niezbędne cechy w przypadku samochodów użytkowanych niemal codziennie na trasach przez całą Europę. Np. klocki na przedniej osi wymienione zostały niedawno, po przejechaniu kolejnych 160 tys. km, a tylne – po 240 tys. km. Wyniki byłyby lepsze, ale trochę auto jeździło po Szwajcarii, a w górzystym terenie trzeba częściej korzystać z hamulców – powiedział Waldemar Śliwiński.

Trwałości pojazdu dowodzi ponadto fakt, że sprzedane przez ŚliwaBus Vivaro, wciąż  stało na oryginalnych amortyzatorach tylnej osi, a spaliny z silnika odprowadzał oryginalny układ wydechowy. Co więcej, rekordowe Vivaro bez problemu znalazło nowego właściciela – samochód jeździ teraz na Łotwie, gdzie przejechał już ponad 60 000 km. Pan Śliwiński ma natomiast kolejnego Opla, który ma wszelkie zadatki na kolejny rekord – w ciągu pierwszego półtora miesiąca eksploatacji nakręcił na swój licznik 45 000 km.

opel_vivaro_2_miliony_kilometrow

Opisywany Opel Vivaro

Źródło: Opel

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. krcr napisał(a):

    A kierowcy od tego pana muszą zaglądać w prawo jazdy aby przypomnieć sobie jak się nazywają…
    45tys/mc… No ładnie ładnie. Pewnie budzą się tylko na zakrętach.

  2. Tora napisał(a):

    W latach 90 taki wynik by mnie nie dziwił bo sam tak jeździłem ale dziś to ewenement. Rekord w moich rękach transit 76KM zrobił 2400000km. Bez naprawy głównej.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.