transfactor3665
Opublikowane 22 Czerwiec, 2017

Duńskie poszukiwania emulatorów AdBlue – na 20 sprawdzonych ciężarówek aż 8 miało te urządzenia

emulator_adblue_witd_katowice_4

Duńska policja, słynąca z wyjątkowo wysokich kar dla kierowców ciężarówek, w dniach 13-14 czerwca “polowała” na ciężarówki z emulatorami AdBlue. Nieopodal Padborga, a więc tuż przy granicy z Niemcami, zatrzymano w tym celu dwadzieścia zestawów.

Na wszystkie dwadzieścia sprawdzonych ciężarówek aż osiem było wyposażonych w emulatory. Struktura narodowościowa wyglądała następująco: dwa pojazdy pochodziły z Polski, dwa z Bułgarii, dwa z Rumunii, jeden z Holandii oraz jeden z Litwy. Co natomiast z karami? Duńskie przepisy nie przewidują kar z tytułu manipulowania układem SCR, w związku z czym w tej kwestii obyło się bez mandatów. Zanim jednak każdy z samochodów ruszył w dalszą trasę, musiał zostać pozbawiony nielegalnego urządzenia. W tym celu ciężarówki zabrano więc do warsztatów, a ich właściciele oczywiście musieli tę usługę opłacić.

Warto też dodać, że dwóch kierowców doczekało się przy okazji mandatów z zupełnie innego tytułu. Holender zapłacił 20 tys. koron (około 11,5 tys. złotych) za wykroczenia dotyczące czasu pracy, natomiast Litwinowi przyznano 5 tys. koron (około 2,8 tys. złotych) kary za brak odpowiedniego zezwolenia.

Źródło zdjęcia: WITD Katowice

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. STARY napisał(a):

  POLSKA policja, słynąca z wyjątkowo wysokich kar dla kierowców ciężarówek, „polowała” na ciężarówki z emulatorami AdBlue.
  Na wszystkie dwadzieścia sprawdzonych ciężarówek aż osiemNAŚCIE było wyposażonych w emulatory….

 2. 64-QAM napisał(a):

  Ktoś wie jak wygląda procedura takiego sprawdzania ? Szukają fizycznie urządzenia czy podłączają się z diagnostyką ?

 3. Kierowcą Tura napisał(a):

  Własne doświadczenie na owej granicy D/DK . 1. Wykrycie emulatora
  2. Przejazd na “bombach” do servisu
  3. POLITI wycina emulator
  4. Kierowcą mandat 1000 koron DK 5.Firma 1350euro kary administracyjnej
  6. Naprawa auta
  7. Miłego dnia w drogę

Odpowiedz