OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 27 Lipiec, 2018

Duński zakaz postoju dłuższego niż 25 godzin ma być nielegalny – Komisja Europejska wyraziła obiekcje

Od początku lipca przy duńskich autostradach można parkować na maksymalnie 25 godzin. Jest to forma walki z firmami, które skłaniają kierowców do odbywania 45-godzinnych odpoczynków przy drogach. Jak jednak uważa Komisja Europejska, jest to też przepisy sprzeczne z unijnymi zasadami.

Komisja Europejska zaapelowała do Duńczyków o zniesienie zakazu. Uznano bowiem, że czasowy limit parkowania uderzenia wyłącznie w firmy zagraniczne. To natomiast oznacza dyskryminację przedsiębiorców ze względu na pochodzenie, łamiąc unijną zasadę wolności przepływu usługi i towarów.

Jeśli Dania nie zniesie zakazu, Komisja Europejska może zastosować swoją karną procedurę. Inna sprawa, że dotychczas procedury tego typu nie skutkowały niczym konkretnym. Weźmy na ten przykład niemiecką płacę minimalną – Komisja Europejska zaskarżyła ją bodajże 3 lata temu i tak naprawdę nic z tego nie wynikło.

Źródło poniższego zdjęcia:

Duński zakaz postoju dłuższego niż 25 godzin stał się faktem – takie ulotki można znaleźć za szybą

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Tolu8 napisał(a):

  Argumenty takie same jak w przypadku zakazu 45h pauzy między innymi na terenie Niemiec. Ale to drugie już nie stanowi dla niemieckiej Komisji Europejskiej żadnego problemu? Proszę o odpowiedź.

  • Adama napisał(a):

   Zakaz odbioru odpoczynku tygodniowego w kabinie był “od zawsze”, a obecnie jest to ścigane pod różnymi pretekstami – walka z dumpingiem, dbanie o dobro kierowców, itp. W Polsce też nie wolno, ale tego się nie egzekwuje. W Danii podszedł ktoś do sprawy na opak, nie znając genezy kar nakładanych m.in. we Francji czy Niemczech.

 2. tomek napisał(a):

  Jak to nie wynikło? Nie ma żadnych kontroli płac minimalnych w DE. Nie słyszałem od dawna, żeby ktokolwiek był z tego względu kontrolowany.

 3. jożin z Bazin napisał(a):

  Co z tego, że przy autostradzie nie wolno.
  Po prostu przenieśli trzode na mniejsze parkingi.

 4. 1 napisał(a):

  Ta cała komisja to sobie może …
  Lepiej czepiać się Polski bo u nas tak źle i nie dobrze się dzieje, zagrożona jest demokracja i wolność słowa cokolwiek to oznacza.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.