Duński „gabaryt” utknął na zakręcie z kołami w górze, czyli bardzo nietypowy widok w okolicach Głogowa

Powyżej: film z miejsca zdarzenia, przygotowany przez Glogow-info.pl.

W Głogowie znajduje się fabryka firmy E-Towars Famaba, wytwarzającej między innymi turbiny wiatrowe. Można więc powiedzieć, że transporty ponadgabarytowe stanowią w tym mieście widok bardzo powszechny i raczej nikogo już nie dziwią. A jednak, duńskie Volvo FH16, które utknęło pod Głogowem dzisiaj w nocy, stanowiło w okolicy niemałą ciekawostkę.

Ciężarówka ta, przewożąca właśnie elementy turbiny wiatrowej, na drodze między Głogowem a Szczyglicami znalazła się zbyt blisko krawędzi jezdni. W efekcie rozciągana naczepa przechyliła się, wielotonowy ładunek przeważył cały zestaw i ciężarówka utknęła w bardzo nietypowej pozycji. Lewe koła napędowe ciągnika siodłowego stanęły kilka metrów nad ziemią, natomiast naczepa oraz ładunek oparły się o rów.

Przywrócenie tego transportu do normalnej pozycji było niemałym wyzwaniem. Na miejsce konieczne było wezwanie aż dwóch dźwigów, a ponadto droga została zamknięta aż do dzisiejszych godzin popołudniowych. Na miejscu nie zabrakło też oczywiście policji, choć jej funkcjonariusze nie zdecydowali się na wręczenie kierowcy mandatu.