transfactor3665
Opublikowane 24 Luty, 2017

Duńczycy jak zawsze bezwzględni w sprawie tachografów – 150 tys. kary dla firmy, 30 i 40 dla kierowców

dania_policja_radiowoz

Z Danii regularnie docierają informacje o bardzo poważnych karach za kombinowanie z tachografem. I tak będzie w tym tekście, dotyczącym wyroku duńskiego sądu w sprawie firmy transportowej z Turcji. Przedsiębiorstwo to zapłaci w Danii około 150 tys. złotych kary, a do tego dojdą jeszcze kilkudziesięciotysięczne kary dla kierowców.

Wyrok sądu z Sønderborg odwołuje się do trzech zatrzymań, odnotowanych między 29 sierpnia a 27 listopada 2016 roku. We wszystkich tych przypadkach tureckie ciężarówki wykazały nieprawidłowości w kwestii tachografów, a ponadto jeden z kierowców okazał się nie mieć pełnych uprawnień. Sprawa trafiła więc do sądu, a wczoraj odbyła się rozprawa.

Co ciekawe, turecki przewoźnik osobiście udał się do Danii i przyznał przed sądem, że wiedział o łamaniu prawa w jego firmie. Teraz zapłaci on za to 289 tys. koron kary, czyli około 160 tys. złotych. Zapłacą również dwaj zatrzymywani kierowcy – jeden około 30 tys. złotych, a drugi aż aż 40 tysięcy. Co więcej, ten od wyższej kary musi też liczyć się z zakazem jazdy po terenie Danii przez 2,5 roku.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. carrera369 napisał(a):

  Prawidłowo.

 2. Poslizg napisał(a):

  Myślę że cała europa powinna brać przykład z Danii

 3. Martinez napisał(a):

  Nie tyle co sama wysokość kary (chociaż uważam, że w Polsce powinny być wyższe), co jej nieuchronność

 4. kitty napisał(a):

  Myślę,ze mandaty dla wszystkich kierowców za wykroczenia drogowe,powinny takie jak własnie w Danii na ciężarowców…

 5. misza napisał(a):

  jesli ten turecki kierowca jezdzil systematycznie na ue i mial przegiecie na tacho to kara zasadna, ale jesli to byl jego pierwszy strzal na stara ue to mu współczuję bo jak turcy lataja po swoim kraju, lub na kraje sasiadujace irak, iran, gruzja ewentualnie bulgaria to tam sa inne prawa, inne wymiary czasu, inne wszystko tam jest,a tacho to dla nich chore europejskie wymogi. trzeba tam pojechac zeby to zrozumiec, inny wymiar czasu i inna swiadomosc

 6. 13*60 napisał(a):

  Napisał bym coś o tym bo to akurat typowa duńska specjalność.
  Niestety nie wszystko można napisać publicznie.
  Dla mnie to śmieszne pojedyncze pokazówki dla gawiedzi.
  Gawiedź siedzi i klaszcze i jeszcze może coś “mądrze” napisać w temacie .
  Fakty są trochę inne.

 7. Mlody napisał(a):

  Ja mam 2 autka i lataja mi po kraju ale powiedziałem ze jak mi zapnie magnes to wypad z firmy i to dyscyplinarnie bo ja zazakdebili niebede placil mandatów

 8. Mlody napisał(a):

  Za debili nie bede placil kary

Odpowiedz