Drogowe „przepychanki” między Actrosem i Dusterem – oto jak zareagowała policja

U progu kolejnego weekendu, policja dostarczyła temat do parkingowych dyskusji. Jest to informacja z serii „Stop agresji na drodze”, do której niemal zawsze dołącza się nagrania z wideorejestratorów.

Tym razem na nagraniu można zobaczyć Mercedesa Actrosa z betonomieszarką, a także osobową Dacię Duster. Początkowo Mercedes porusza się środkowym pasem ruchu, mając przed sobą inny samochód, podczas gdy Dacia wjeżdża tuż przed niego, od prawej strony. Dacia wpasowuje się w dokładnie to miejsce, gdzie „martwe pole” jest największe, a do tego zmusza Mercedesa do hamowania, więc do kolizji naprawdę nie brakuje wiele.

Niestety, po tym wyhamowaniu sytuacja tylko eskalowała. Najpierw oba samochody lawirują między pasami ruchu, w minimalnych odstępach od siebie, a następnie to Mercedes wyjeżdża przed Dacię, zmuszając ją do wyhamowania. Sytuacja robi się już naprawdę bardzo niebezpieczna, tym bardziej, że wokół nie brakuje innych samochodów. Nic więc dziwnego, że gdy tylko policja znalazła to nagranie w sieci, funkcjonariusze natychmiast wszczęli „postępowanie wyjaśniające”.

Jak wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Szczecinie, udało się już ustalić tożsamość obu kierowców. Obaj zostali przesłuchani i w obu przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Jest więc niewykluczone, że obaj otrzymają kary finansowe w wysokości do 30 tysięcy złotych. W jeden kwestii kierowcy zostali jednak rozróżnieni – ten z auta osobowego jak na razie zachował uprawnienia, natomiast temu z ciężarówki już je odebrano, na okres sześciu miesięcy.

Film zamieszczony w sieci przez KMP Szczecin:

Oto komunikat KMP w Szczecinie:

W tym tygodniu na jednej z grup społecznościowych pojawiło się nagranie wideo, które przedstawia skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierujących. Szczecińscy policjanci po publikacji nagrania podjęli niezwłocznie czynności wyjaśniające, ustalając dane obydwu kierujących. Następnego dnia w wyniku ich pracy obaj mężczyźni zostali przesłuchani i skierowano wobec nich wnioski o ukaranie do Sądu. Dodatkowo kierującemu pojazdu ciężarowego zatrzymane zostało prawo jazdy na okres 6 miesięcy.

Takie zachowania na drodze są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do poważnych skutków, dlatego policjanci nie będą im pobłażać.

„Stop agresji drogowej!” – widziałeś i nagrałeś agresywne i niebezpieczne zachowanie za kierownicą? Poinformuj o tym najbliższą jednostkę Policji!