OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 28 Listopad, 2017

Drogowe ćwiczenia z cysterną wiozącą LNG – zablokowano trasę nr 3, a do akcji ruszył nawet robot

cwiczenia_cysterna_lng_01

W minioną środę, na drodze krajowej nr 3 w okolicach Przybiernowa, drogę zastawiła nietypowo wyglądająca cysterna. Teren został otoczony przez policję oraz ITD, a do tego doszły liczne zastępy straży pożarnej. Nie był to jednak żaden wypadek, a ćwiczenia związane z popularyzacją płynnego gazu ziemnego (LNG).

O ciężarówkach na LNG mówi się obecnie w całej Europie. Paliwo to oferuje bowiem całkiem sensowne zasięgi (około 1,5 tys. kilometrów), a przy tym jest bardziej ekologiczne niż olej napędowy. W efekcie ciężarówek na LNG cały czas przybywa, podobnie jak importu tego paliwa na polską ziemię. W tym ostatnim procesie zasadniczą rolę odgrywa terminal LNG w Świnoujściu, gdzie płynny gaz trafia ze statków do cystern. I dlatego też na drodze krajowej nr 3, prowadzącej właśnie do Świnoujścia, zorganizowano specjalne ćwiczenia.

Strażacka cysterna imitowała tutaj uszkodzony pojazd z ładunkiem LNG. Zadaniem służb ratunkowych było zabezpieczenie pojazdu, robiąc to w sposób niezagrażający otoczeniu. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że w niekorzystnych warunkach LNG może nawet wybuchnąć, jak w tym wypadku pod Utrechtem. Ponadto ratownicy brali też uwagę możliwość wystąpienia okoliczności o charakterze terrorystycznym. Wszystko trwało przez ponad dwie godziny, od 9.30 do 12, a do tego doszła tematyczna konferencja, również poświęcona zabezpieczaniu transportów LNG.

Źródło fotografii: WITD Szczecin

cwiczenia_cysterna_lng_02

cwiczenia_cysterna_lng_05

cwiczenia_cysterna_lng_04

cwiczenia_cysterna_lng_03

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. andrzej napisał(a):

    To takie ćwiczenia trzeba na drodze robić? Nie da się na jakimś zamkniętym terenie?

  2. 13*60 napisał(a):

    Bicie piany pod publike a jak by cos sie stalo to by byly te mundury os..e od gory do dolu.Lepiej sie zajmijcie szukaniem kierowcow bo wam marazm niebawem zniknie z tych zlansowanych mozgów

  3. Osp napisał(a):

    13*60 ty masz naprawdę coś mie tak z czerepem jeśli uważasz ze do straży pozarnej dostają się tacy jak ty to zorientuj sie jakie badania trxeba przejść przedewszystkim psychologiczne jesteś zwkly burak i idiota a wiem co mówię bo paru takich cwaniaków z morskiej piany jak ty wycinalem z pięknych oswietlonych jak choinka kabin i wierz mi to oni byli o……. ni a nie ja

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.