transfactor3665
Opublikowane 13 Listopad, 2017

Droga nr 2 będzie w piątek zablokowana – aż 6-godzinny protest mieszkańców przy węźle Kałuszyn

17 listopada, a więc w przyszły piątek, tuż za węzłem Kałuszyn, droga krajowa nr 2 zostanie zablokowana. Okoliczni mieszkańcy przygotowują tam protest, w ramach którego uniemożliwią przejazd samochodów. W efekcie na trasie między Warszawą a granicą w Terespolu spodziewane są gigantyczne utrudnienia.

Co ciekawe, ten drogowy protest wcale nie będzie miał drogowej przyczyny. Okoliczni mieszkańcy będą bowiem protestowali przeciwko budowie linii energetycznej 400 kV, mającej prowadzić przez gminy Cegłów, Latowicz oraz Kałuszyn.

Poniżej zamieszczam informacje na temat protestu, które przygotowali jego organizatorzy. Można się tutaj dowiedzieć, że blokada wystartuje o godzinie 14, utrzyma się aż do godziny 20 i zostanie ustawiona zaraz za węzłem Kałuszyn, już na “dwójce” w stronę Terespola.

Facebookową stronę protestu znajdziecie tutaj.

protest_droga_nr_2_listopad_2017_1 protest_droga_nr_2_listopad_2017_2

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 15 komentarzy

 1. 64-QAM napisał(a):

  Co za ciemnogród. Boją się że linia spowoduje że kury przestaną im się nieść ?

 2. ASP napisał(a):

  Zawsze taka forma protestu mnie rozwala. Czemu ci ludzie nie zablokują wyjazdów do domów decydentom w tej sprawie tylko uprzykszą przypadkowym/niewinnym podróżnym życie?

  • szofer napisał(a):

   Otóż to kolego. Już raz to napisałem, ale warto powtórzyć. Może ktoś z protestujących przeczyta. Według mnie wszyscy, którzy blokują drogi w imię czegoś to DEBILE!!!

 3. Piotrek napisał(a):

  Wiec za rondem w kołbieli na prawo i strzała kierunek strzała i obwodnica Siedlec

 4. de napisał(a):

  Ale przecież obywatele, którym ci ludzie będą przeszkadzać nie kładą im tam tych przewodów. Co za debile.

 5. DZK napisał(a):

  Nie chodzi o kury. Prosty przykład – masz działkę – szeroką, ładną z dostępem do drogi, z mediami. Aktualnie rolna, ale brak planu zagospodarowania i dobre sąsiedztwo. Nic tylko się budować. Dostajesz oferty po 100kpln na sprzedaż, ale nie akceptujesz – zostawiasz działkę dla dzieci. I przychodzi PSE, stawia Ci słup na środku działki i daje 2~3kpln za to. Możliwości się nie zgodzić nie masz – spec ustawa. Wartość działki spada prawie do zera i staje się praktycznie niesprzedawalna. No bo kto “normalny” to kupi? Wszystko legalnie i zgodnie z prawem. A Ty zostajesz z takim “trupem” i jeszcze płać za to podatek co roku.

  Przykład autentyczny, nie wymyślony.

  Co do blokowania drogi, to sam jestem przeciwny, ale spróbuj w tym kraju coś załatwić inną metodą.

 6. STARY napisał(a):

  taki protest to wyraz GŁUPOTY organizatorów…
  taki protest nie jednoczy, a poróżnia ludzi…
  jeżeli to wina URZĘDASÓW to…

  proponowałbym ZABLOKOWAĆ nie drogę. a TOALETY W URZĘDZIE…

  SZYBCIUTKO by podjęli odpowiednie decyzje, jakby się niejedna urzędniczka podesrała.

 7. Krzysztof napisał(a):

  To ja w ramach protestu że transport się nie opłaca proponuję kierowcom w przyszłoroczne żniwa spalić rolnikom plony.

 8. Paul napisał(a):

  Mistrzostwo w wykonaniu burasów, szkoda że tak trzeba nazywać ludzi którzy próbując udowodnić swoje racje niszczą plany drugich, człowiek ma zaplanowaną trasę by po długiej “podróży” wrócić do rodziny a tu chooj bo głąby blokują drogę. Odwalą swoje i wrócą do domu a człowiek będzie kiblował na parkingu a w najlepszym przypadku stał po trasie na autostopie. Jak ktoś napisał takie chore podejście tylko dzieli ludzi nie łączy.

 9. Bi2 napisał(a):

  Jak by wam probowano zniszczyć 2h ziemi i nic nie mogli byscie tam zrobć to też byscie byli burasami debilami itp. Po za tym skoro jak to burmistrz kauszyna twierdzi ryczołek jest pod ochroną to czemu pozwala na postawienie tych słupów ile mu do kieszeni skapnelo z podjecia takiej decyzji. Na inne inwestycje nie pozwala a na ta akurat tak. Pewnie ma to wszystko w d…. bo juz nie bedzie kandydował to co go ludzie interesują.

 10. aha napisał(a):

  Powodzenia z tym protestem. Rok temu stawali linię wysokiego napięcia Stara Miłosna-Ujrzanów która przebiegała przez moją działkę ( las ) z ciekawości zapytałem co będzie jak się nie zgodzę na to usłyszałem ” To że Pan się nie zgodzi nie stanowi dla nas problemu chwilę dłużej będą trwały formalności ale i tak pana wydziedziczymy z tego kawałka działki ,ponieważ inwestor już ma plany ” I tak było w miejscowości Mingosy rolnik zablokował dostęp do stawiania słupów na swoim polu i co ? Trwało to 2 msc dłużej ale i tak inwestor dopiął swego słup stoi a właściciel zdziwiony że nie dostał pieniędzy za kawałek działki..
  Z drugiej strony dlaczego ” zacofani ludzie ” blokują drogi ? Idźcie pod dom zarządcy i tam sobie protestujcie a nie że ludzie którzy wracają do domu stoją w korku bo komuś coś nie pasuje,nie dosyć że co piątek trzeba stać przed Kałuszynem to jeszcze protest nie no GG

 11. Diss napisał(a):

  Mogli by im odłączyć prąd w zamian – przecież go nie chcą

 12. Z Kałuszyna napisał(a):

  nie podpisuję się pod tym protestem jako mieszkanka Kałuszyna! To jakaś paranoja! Grupa ludzi, przez których miasto jest ośmieszane!

 13. tompio napisał(a):

  W okolicach takich linii nie można się pobudować. Działki tracą wartość do zera, bo uprawy rolnicze pod takimi liniami też nie są zwyczajne. To nie jest tak, że ta linia nie wpływa na życie pod nimi. Nie tylko człowiek by tam nie przeżył, rośliny również lekko nie mają.

 14. maJa napisał(a):

  Na całym świecie takie linie się zakopuje a u nas to mają gdzieś.

Odpowiedz