Doszczętnie spalony ciągnik siodłowy i nadpalona chińska naczepa, a wszystkiemu winny wystrzał?

Wystrzał opony może mieć w samochodzie ciężarowym naprawdę poważne następstwa. Przykładem na to może być sobotnie zdarzenie z popularnej „Gierkówki”, gdzie na drodze nr 1, nieopodal miejscowości Wikłów, ciągnik siodłowy z naczepą przewrócił się na bok. Prawdopodobnym winowajcą był podobno właśnie wystrzał opony, prowadzący do utraty panowania nad pojazdem, a w efekcie też zapłonu silnika. Z czasem ogień pochłonął praktycznie cały ciągnik, a do tego uszkodzeniu uległa część naczepy chłodni. Co zaś z kierowcą? Ten został ranny i odwieziono go do szpitala w Częstochowie.

Warto tutaj przy okazji zwrócić uwagę, że przewrócona chłodnia była bardzo interesującym pojazdem. Na zdjęciach widać logo chińskiego producenta CIMC Silverline, który miał wielkie plany co do europejskiego rynku, wydał miliony euro na przygotowanie europejskiej fabryki, a następnie musiał się z naszego kontynentu eksmitować, z uwagi na kompletny brak klientów. Więcej na ten temat pisałem w artykule Chińskie naczepy CIMC Silvergreen nagle wycofują się z Europy, czyli jak utopić 30 milionów euro.

Poniższe fotografie pochodzą ze strony czestochowa998.pl. Bardzo dziękuję jej twórcom za możliwość przygotowania tego tekstu!

wypadek_gierkowka_pozar_ciezarowki_30_maja_2 wypadek_gierkowka_pozar_ciezarowki_30_maja_1 wypadek_gierkowka_pozar_ciezarowki_30_maja_4 wypadek_gierkowka_pozar_ciezarowki_30_maja_3