rekrutuj 40ton665
Opublikowane 25 Sierpień, 2017

Donald Trumpa nie chce autopilotów na drogach? Pracująca nad nimi komisja właśnie się rozpadła

freightliner_ciezarowka_z_autopilotem_prototyp_03

Donald Trump już w swojej kampanii wyborczej wielokrotnie odwoływał się do motoryzacji. Co zaś jego prezydentura w praktyce oznacza dla producentów samochodów? Świetnym przykładem mogą wydarzenia z ostatnich dni, dotyczące samochodów z autopilotami.

Za poprzedniego prezydenta systemy automatycznej jazdy rozwijały się w bardzo szybkim tempie, a na drogi wyjeżdżały kolejne pojazdy testowe. Ponadto przygotowywano też przepisy, które pozwoliłyby na masowe użytkowanie tych urządzeń. W tym celu powołano nawet specjalną komisję, przewidującą ekspertów między innymi z Forda, General Motors, czy nawet Apple.

Teraz jednak doprowadzono do rozpadu tej komisji i prace nad nowym prawem automatycznie zostały wstrzymane. W branży mówi się, że nie jest to przypadek, a administracja Trumpa po prostu chce na razie wstrzymać lub spowolnić rozwój tego typu technologii. Pojawiają się wręcz pełne krytyki głosy, że z taką władzą amerykańska motoryzacja cofnie się rozwoju, a amerykańskie społeczeństwo nie będzie mogło korzystać z wygodniejszych i bezpieczniejszych rozwiązań.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 7 komentarzy

 1. Dawid napisał(a):

  Jeden normalny.

 2. Stefan napisał(a):

  Cytat!!! Amerykańska motoryzacja cofnie się w rozwoju!!! Amerykańska motoryzacja i tak już jest zacofana na jakieś 30 lat to co ma się tu cofać ?? Problem jest taki ze tu nie ma po czym jeździć tysiące pozamykanych mostów i wiaduktów tysiące robot drogowych Ameryka się rozpada ! Z danych statystycznych wynika ze ponad 754 tysięcy kierowców w całym USA szuka pracy ! To po co komu ten auto pilot jak tu nie ma co wozić ?

 3. Malan napisał(a):

  Donalda szwagier robi na psieziutach W usa

 4. www napisał(a):

  Bo to żadna super technologia tylko zwykła automatyzacja miejsc pracy.

 5. Bob napisał(a):

  Brawo!!!

 6. lambo603 napisał(a):

  Aby jeden normalny na tym świecie

 7. Maciek napisał(a):

  Z tego Donalda to widzę, że będą ludzie ( jeden konkretnie myśli, ani to tania technologia, ani bezpieczna, a poza tym zabiera miejsca pracy zwykłym ludziom, kierowcom ) Przyszłość transportu to większe pojazdy, cięższe oraz transport kombinowany!!!!

Odpowiedz