OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 16 Luty, 2015

Dodatkowy zbiornik paliwa na końcu ramy – kolejne 260 litrów na końcu ramy Iveco Stralis Hi-Way

iveco_stralis_zbiornik_260_litrow_6x2

Z każdąkolejną normą emisji spalin w samochodach ciężarowych jest coraz mniej miejsca na zbiorniki paliwa. Najpierw cenną przestrzeń odebrały zbiorniki AdBlue, natomiast przy okazji premiery pojazdów Euro 6 doszły do tego katalizatory, które urosły do naprawdę olbrzymich rozmiarów. Oczywiście producenci ciężarówek robią wszystko aby problem ten rozwiązać i odpowiednio układają cały osprzęt, w związku z czym ciągnik siodłowe 4×2 nadal mogą zabrać ze sobą grubo ponad 1000 litrów. W przypadku pojazdów typu 6×2 nie wygląda to już jednak tak różowo – miejsca na duże zbiorniki po prostu nie ma.

Kiedyś już prezentowałem rozwiązanie tego problemu, na przykładzie Scanii R560 6×2, w której zbiorniki AdBlue przeniesiono miedzy podłużnice ramy, natomiast ogromne zbiorniki paliwa zastąpiły częściowo nawet nadkola (szczegóły TUTAJ). Dzisiaj natomiast chciałbym zaprezentować zdjęcie pomysłowego zbiornika będącego akcesorium do Iveco Stralis. 260-litrowa konstrukcja została umieszczona na końcu ramy, nieopodal akumulatorów, a dzięki jej zastosowaniu Stralis Hi-Way Euro 6 nawet w konfiguracji 6×2 może zabrać na pokład sensowną ilość paliwa. Poza tym trzeba zaznaczyć, że taki zbiornik naprawdę świetnie się prezentuje.

Źródło zdjęcia: BigTruck.nl

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Mihu napisał(a):

  Bardzo słuszna idea! Czekam na podobne rozwiązania konkurencji oraz do ciągników low-deck!

 2. pete379 napisał(a):

  Noo niegłupie, a w polerowanym aluminium świetnie by się prezentowało.

 3. WildS napisał(a):

  No właśnie, czy jest wersja low-deck tego ciągnika z takim bakiem?
  710 litrów wszystkiego. Ciągle trochę mało. Gdyby chociaż do 900 się udało dobić…

 4. sewek napisał(a):

  Te zbiorniki dostępne są tylko dla ciągników 4×2 i 6×2 wyłącznie ze standardową wysokością podwozia (bez ciągników Low Tractor). Stralis LT ma standardowo zbiorniki o pojemności 860 ltr, jest też opcja ich zamiany na 1160 ltr.

 5. Cerber1983 napisał(a):

  W mojej pierwszej pierwszej ciężarówce, którą miałem przyjemność ujeżdżać, a była to Scania 4 serii 6×2, teoretycznie pojemność zbiorników wynosiła 500 litrów (standardowe, fabryczne kotły), ale praktycznie bałem się doprowadzać do sytuacji, gdy musiałem tankować więcej niż 400 litrów. A więc dodatkowe zbiorniki byłyby zbawieniem.

 6. Marek napisał(a):

  Czy wiadomo jaka jest cena oraz pojemność tych zbiorników?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.