Do sprzedaży trafia Mercedes-Benz Actros Fuel Duel Limited Edition w bardzo oszczędnej konfiguracji

mercedes_actros_fuel_duel_limited_edition

Jakiś czas temu informowałem, że Mercedes-Benz organizuje nową serię testów dla przewoźników, ciężarówki z logo „Eco-BESTia” zastępując maszynami z „Fuel Duel”. Pod tą drugą nazwą kryje się program, w ramach którego przewoźnik może otrzymać na test nowego Actrosa i będzie wykonywał nim najzwyklejsze zadania transportowe, podczas gdy dane z systemu FleetBoard spróbują udowodnić, że Mercedes jest tańszy w eksploatacji niż jego konkurencja. Już wkrótce dowiecie się zresztą nieco więcej na ten temat, w ramach testu, zaanonsowanego już w artykule Mercedes-Benz Actros 1845 StreamSpace – zapowiedź testu i pierwsze wyniki zużycia paliwa.

Do tematu „Fuel Duel” wracam jednak nie bez powodu. Chciałbym bowiem poinformować, że Mercedes-Benz postanowił wprowadzić także do sprzedaży ciężarówki w konfiguracji znanej z „Fuel Duel”. Nazywają się one Fuel Duel Limited Edition i ich ilość została ograniczona do 250 egzemplarzy.

Czym wyróżniają się takie Actrosy Fuel Duel Limited Edition? Samochody te posiadają kabinę StreamSpace bez osłony przeciwsłonecznej oraz silniki w trzech wariantach mocy: 420, 430, lub 450 KM. Wszystkie egzemplarze wyposażono w inteligentny tempomat PPC, dopasowujący sposób jazdy do topografii terenu oraz optymalizujący punkty przełączania skrzyni biegów Mercedes PowerShift 3, a do tego obecny na pokładzie pakiet Economy posiada m.in. układ kontroli ciśnienia w ogumieniu. Nie zabraknie też oczywiście systemu telematycznego FleetBoard połączonego ze zdalną diagnostyką pojazdu, pozwalającą lepiej planować eksploatacji, a ponadto każdy klient może liczyć na darmowe szkolenie z ekonomicznej jazdy.