Do polski przyjechały pierwsze ciągniki siodłowe MAN TGX Euro 6 w wersji napędzanej biodieslem

BOR_man_tgx_euro6_biopaliwo_biodiesel

Na przełomie lutego i marca firma transportowa BOR Adam Plizga z Jasionki nieopodal Rzeszowa odebrała cztery ciągniki siodłowe MAN TGX 18.440 4×2 BLS przystosowane do pracy na biopaliwie. Były to pierwsze tego typu ciężarówki marki MAN w wersji Euro 6 dostarczone w Polsce, a jednocześnie pierwsze egzemplarze z całego zamówienia na łącznie 20 pojazdów.

Zasilane biodieslem ciągniki będą wykorzystywane w międzynarodowym transporcie drogowym do przede wszystkim Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii i Holandii. I właśnie w tych dwóch ostatnich krajach warto tankować biodiesel, gdyż jak powiedział podczas przekazania pojazdów Adam Plizga: „Aktualnie jest on o 27 eurocentów tańszy niż klasyczny olej napędowy. To przy flocie 30 pojazdów daje naprawdę spore oszczędności. Podczas jazdy to paliwo sprawdza się znakomicie, a przy okazji chronimy środowisko.”

Co ważne, ciężarówki z serii TGX napędzane biodieslem można tankować także klasycznym olejem napędowym. Producent obiecuje tutaj, że zużycie paliwa oraz właściwości jezdne pojazdów są identyczne w przypadku zastosowania obu tych paliw.