OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 5 Kwiecień, 2016

Długie na 25,25 metra i ważące nawet 60 ton zestawy oficjalnie wyjechały na hiszpańskie autostrady

hiszpania_zestaw_25_metrow_seat_1

W Hiszpanii oficjalnie rozpoczęto testy ciężarówek o długości 25,25 metra i DMC maksymalnie 60 ton. Hiszpanie nadali tym pojazdom nazwę “Mega Truck” i zezwolili na ich ruch po najważniejszych drogach głównych, w oparciu o specjalne zezwolenia. Wszystko to ma oczywiście formę testu, służąc dostarczeniu informacji na temat zachowania 25-metrowych zestawów w hiszpańskim ruchu drogowym. Jeśli natomiast informacje te będą jak najbardziej pozytywne, całe przedsięwzięcie będzie rozszerzane.

Na zdjęciach widzicie właśnie hiszpański zestaw o długości 25,25 metra, który będzie pracował przy dostawach dla firmy Seat. Ten producent samochód okazał się jedną z najbardziej zaangażowanych firm w całym projekcie, dostrzegając ogromne możliwości wykorzystania większych ciężarówek w branży “automotive”. I jeszcze tak dla podsumowania – w chwili obecnej 25-metrowe pojazdy na różnych warunkach jeżdżą po drogach Hiszpanii, Belgii, Holandii, Niemiec, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Finlandii. Mowa tutaj więc o dokładniej jednej czwartej wszystkich krajów Unii Europejskiej.

hiszpania_zestaw_25_metrow_seat_2

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. driver napisał(a):

  tak dla uzupełnienia, u naszych południowych sąsiadów też widywałem takie zestawy!!

  • pete379 napisał(a):

   A ja widziałem w Polsce jak przemykały na nielegalu do portu w Świnoujściu…chyba z Zielonej Góry były.
   Ale widzę ciekawy ten zestaw- pierwsza naczepa ma przesuwny wózek z osiami i łapy podporowe jak w zabudowie BDF. Siodło pewnie “wjeżdża” pod ramę. Widziałem raz takie coś w jednym z duńskich komisów samochodowych.

   • Seba napisał(a):

    w pierwszej naczepie cala skrzynia jest przesuwana w strone ciagnika a siodlo jest pod przesuwanymi szynami do drugiej naczepy. ktorys z polskich producentow naczep tez zaczal wlasnie takie cos produkowac…

    • pete379 napisał(a):

     Kiedyś w Trailerze (ładnych kilka lat temu) był temat numeru “naczepy i zabudowy” i dziennikarze byli z wizytą u jakiegoś producenta, który na zlecenie norweskiego albo duńskiego przewoźnika zbudował tylnozsypową wywrotkę półskorupową z odsuwanym do tyłu wózkiem i chyba jeszcze ostatnia oś też od wózka mogła się odsuwać dodatkowo…To był chyba ISTRAIL z Golubia Dobrzynia.

 2. Przemek napisał(a):

  Dokładnie. Na Czechach i Słowacji też jeżdżą.

 3. Stasz napisał(a):

  No to zapraszamy 25,25 mtreówki do Polski 🙂 Panie ministrze Adamczyk, proszę zainteresować się tą sprawą, tak samo jak plattoningiem i innymi rzeczami, które już za praę lat ujrzymy

 4. pete379 napisał(a):

  @ Filip (autor 40ton.net) Nie wiem, czy Bodex robi, ale pewnie w ofercie Wieltonu pojawią się ciekawostki z rynku włoskiego- firanki wywrotki itp. przez mariaż z Cardi, oraz z uwagi na większą ilość rynków z zespołami 25,25m to pewnie dotychczas rolnicze wózki naczepowe zaczą robić w wersji szosowej przystosowanej do ogumienia typowo naczepowego.
  Wracając do Istrail to mają bardzo ciekawą ofertę nietypowych sprzętów- wywrotki z suwanym wózkiem, terenowe niskopodwozia, 5-osiowe przyczepy do drewna itp. Ale chyba najciekawsza opcja- ciągnik z siodłem z długą ramą, ale na ramie zaczepy do szybkiego przekształcania w krótką solówkę. Może jakiś materiał o ich niszowych produktach po których widać zastosowanie typowo na tereny Skandynawii i Finlandii? Może nawet wizyta w Golubiu? Co Ty na to Filip?
  Pewnie wielu czytelników z chęcią “ponapalałoby” się na takie cacka z chromem, aluminium i oświetleniem LED w tak odjechanych konfiguracjach.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.