DHL ma zewnętrznego klienta na aż 200 StreetScooterów – elektryczne pojazdy będą woziły mleko

DHL Deutsche Post ma faktyczną szansę stać się istotnym producentem samochodów dostawczych. Firma zdobyła bowiem pierwsze duże zamówienie na elektryczne auta swojej produkcji, znane pod nazwą StreetScooter.

Dotychczas StreetScootery jeździły przede wszystkim na potrzebny własne DHL Deutsche Post, jako samochody kurierskie. W najbliższych miesiącach zadebiutują one jednak także w branży mleczarskiej, z racji zamówienia złożonego przez brytyjską firmę Milk&More. Postanowiła ona zamówić StreetScootery w dwustu egzemplarzach, opierając na tych samochodach swoją dystrybucję mleka.

Pracy na pewno tutaj nie zabranie. Tygodniowo samochody Milk&More muszą bowiem podjechać po około pół miliona domów, dostarczając ich mieszkańcom świeże mleko. Czy natomiast nie zabraknie zasięgu? Z myślą o tej kwestii, Milk&More wybrało StreetScootery w dwóch wersjach. Pierwsza z nich zaoferuje zasięg 80 kilometrów, natomiast druga, z większymi bateriami, ma przejechać do 200 kilometrów.

Przypomnę też o bardzo ciekawej funkcji, która również w tym roku trafi na wyposażenie StreetScooterów. To system autopilota, dzięki któremu samochód sam podjedzie do kierowcy, który pieszo oddalił się od pojazdu. Więcej na temat tej funkcji przeczytacie tutaj.