OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Kwiecień, 2017

DHL zamawia kolejne 100 StreetScooterów – elektryczne auta będą miały wiązki polskiej produkcji

streetscooter_holandia

Sam fakt, że firma DHL postanowiła przeznaczyć 10 milionów euro na zakup 400 małych aut dostawczych, w tym aż 100 całkowicie elektrycznych, jest bardzo ciekawy. Z polskiego punktu widzenia historia ta może być jednak jeszcze ciekawsza. Okazuje się bowiem, że istotna część tych 100 elektrycznych pojazdów będzie wyprodukowana w Polsce.

Wszystkie wymienione powyżej pojazdy zostaną rozdzielone między ponad 50 holenderskich miast. Będą to samochody marki StreetScooter, od 2014 roku należącej do kurierskiego giganta Deutsche Post DHL, a więc produkującej pojazdy niejako na potrzeby własne. Charakterystykę tych maszyn wielokrotnie opisywałem już w tekstach, jako że DHL sukcesywnie wprowadza je do eksploatacji w kolejnych krajach. Mają one 2,2 tony DMC, 650-kilogramów ładowności i 4 m3 przestrzeni ładunkowej. Baterie zasilające 45-kilowatowy silnik wystarczają na pokonanie 120 kilometrów, natomiast wiązki elektryczne pochodzą z… Białegostoku.

Skąd tutaj Białystok? Okazuje się, że stałym podwykonawcą firmy StreetScooter jest polska firma AC, znana przede wszystkim z rynku instalacji gazowych. To właśnie AC produkuje popularne instalacje z serii Stag, dominując na naszymrynku LPG. Poza tym AC wytwarza jednak też zupełnie inne produkty, jak elementy ekspresów do kawy, a także właśnie wiązki do samochodów elektrycznych. Trafiają one do firmy StreetScooter już od kilku lat, a przy tym zapotrzebowanie cały czas rośnie. Można się więc domyślać, że te 100 nowych dla Holandii ma tutaj swój udział.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.