DHL masowo zacznie przerabiać Fordy Transity na prąd, czyniąc z nich nowy wariant StreetScootera

ford_transit_streetscooter

Powyżej: tak ma wyglądać nowy typ StreetScootera

O elektrycznych samochodach dostawczych marki StreetScooter, produkowanych przez grupę Deutsche Post DHL, pisałem już wielokrotnie. Mogliście się między innymi dowiedzieć, że pojazdów tych przybywa na drogach w bardzo szybkim tempie, DHL produkuje już nie tylko dla siebie, ale także dla klientów zewnętrznych, podczas gdy wiązki elektryczne pochodzą tutaj z Polski. Teraz natomiast pojawiła się informacja, że niemiecki gigant branży kurierskiej nawiązał oficjalną współpracę z Fordem. Jej efektem będą nowe, większe StreetScootery, bazujące na Fordzie Transicie.

Produkcja nowych pojazdów powinna rozpocząć się już w przyszłym miesiącu, wyglądając w następujący sposób – Ford dostarczy model Transit bez zabudowy oraz bez układu napędowego, natomiast DHL zadba o brakujące elementy. Będą to zestawy baterii, silniki elektryczne, a także zabudowy przystosowane do zadań kurierskich. W ten sposób powstanie więc samochód poruszający się tylko i wyłącznie na energii elektrycznej, przeznaczony dla kurierów w barwach DHL oraz Deutsche Post.

Jak zakłada Deutsche Post DHL, do końca 2018 roku w eksploatacji znajdzie się już opisywanych 2,5 tys. pojazdów. Kiedy natomiast wszystko na dobre się rozkręci, zarówno dotychczasowych StreetScooterów, jak i tych bazujących na Fordzie, ma powstawać nawet 20 tys. egzemplarzy rocznie.

StreetScooter dotychczasowy:

dhl_street_scooter_koloniastreetscooter_bialyiaa_dostawcze_zabudowy_23