Demonstracyjny Mercedes Sprinter firmy Continental, czyli najnowsza technika zamknięta w furgonie

sprinter_continental_demonstracyjny_tuning_4

Firma Continental przedstawiła niedawno nowy pojazd demonstracyjny, służący do prezentacji opon do pojazdów użytkowych oraz przeprowadzania szkoleń produktowych. Osoby obecne na zlocie Master Trucks 2014 zapewne już go kojarzą, zaś wszystkich nieobecnych zapraszam do obejrzenia kilku fotografii i przeczytania krótkiego opisu.

Zaczniemy od rzeczy najważniejszej, czyli wnętrza. Na czarnego Sprintera wyeksponowano cztery duże opony ciężarowe, m.in. najnowsze generacje produktów Conti EcoPlus czy Conti Hybrid. Ponadto, nad każdą z opon umieszczony jest mały wyświetlacz LCD, na którym prezentowane są ogólne informacje na temat opony oraz jej specyfikacja techniczna. Do dyspozycji jest także 45-calowy telewizor z matrycą dotykową, na którego ekranie wyświetlane są interaktywne prezentacje oraz filmy i zdjęcia, prezentujące ofertę firmy Continental. Na ścianach pojazdu zamontowane zostały wymienne tablice informacyjne, których zawartość – w zależności od prezentacji lub szkolenia – może być dowolnie zmieniana. Dodatkowo, cała powierzchnia ekspozycyjna jest klimatyzowana.

sprinter_continental_demonstracyjny_tuning_3

Oczywiście na pokładzie pojazdu nie mogło zabraknąć także typowo użytecznej technologii od Continental. Dlatego też zamontowano w nim zamontowano demonstrację systemu monitorowania ciśnienia i temperatury – ContiPressureCheck™. System ten umożliwia monitorowanie stanu opon w czasie rzeczywistym oraz natychmiastową reakcję, jeżeli wartość ciśnienia spadnie poniżej określonego poziomu lub nagły wzrost temperatury może doprowadzić do wzrostu ciśnienia, a co za tym idzie uszkodzenia opony i otaczających ją elementów składowych pojazdu.

Czarne auto stoi na oponach do pojazdów dostawczych ContiVancoContact 2. Należy jednak pamiętać, że Continental to nie tylko branża oponiarska, lecz także inne produkty dla motoryzacji. W pojeździe znalazły się więc paski i przewody gumowe od ContiTech oraz systemy elektroniczne od Continental Automotive. Tylko zabudowanie jest z koncernu Continental, gdyż wykonała ją firma Elcamp z Karczewa.

sprinter_continental_demonstracyjny_tuning_1

A co z wyglądem? Pojazdem bazowym jest furgon Mercedes-Benz Sprinter CDI 313 w rzadko spotykanej wersji Euro 6. Na jego masce oraz na bocznej ścianie nadwozia została umieszczona nazwa Continental, natomiast z tyłu, na drzwiach prowadzących do powierzchni ekspozycyjnej, znajduje się logotyp firmy, tak zwany „quality stamp”.

To nie pierwszy pokazowy bus w historii polskiego oddziału Continental. W 2009 roku firma miała bowiem w swojej flocie podobny pojazd, przy okazji premiery linii opon ciężarowych Continental Generacji 2, a wcześniej wykorzystywano pojazdy tej samej marki do promocji opon specjalistycznych.

W najbliższym czasie pojazd pokazowy Continental będzie można zobaczyć m.in. podczas wydarzenia Mercedes Road Show w takich lokalizacjach jak: Mercedes-Benz Sosnowiec(13.09), Sobiesław Zasada Automotive w Modlniczce k/Krakowa (14.09), Mirosław Wróbel Sp. z o.o. w Pietrzykowicach k. Opola (27.09), w ASO Mercedes-Benz Jan Kosmowski w Krakowie (28.09), Mercedes-Benz Warszawa Sp. z o.o. (04.10.), na targach Transexpo w Kielcach (08-10.10) oraz u klientów flotowych i w warsztatach oponiarskich w całej Polsce.

sprinter_continental_demonstracyjny_tuning_2