rekrutuj 40ton665
Opublikowane 31 Październik, 2017

Demonstracyjne ciągniki w malowaniach z testów zderzeniowych – ma to dać kierowcom do myślenia

Pomarańczowe nadwozia z czarno-żółtymi szachownicami od razu budzą skojarzenia z testami bezpieczeństwa. Nie zdziwcie się jednak, gdy na parkingu przy autostradzie, gdzieś w Beneluksie, zaparkuje obok Was Volvo FH 460 w takich właśnie barwach.

Malowanie i oznaczenia typowe dla testów bezpieczeństwa pojawiły się na jedenastu demonstracyjnych ciągnikach, przygotowanych przez holenderski oddział Volvo Trucks. W ten nietypowy sposób Holendrzy chcą promować bezpieczeństwo, uświadamiając kierowców, że każdy z nich może wziąć w rzeczywistym “teście” zderzeniowym. Do tego dojdzie oczywiście stosowna akcja informacyjna i filmiki promujące bezpieczeństwo, a na osłonach międzyosiowych mamy odezwę do kierowców mniejszych pojazdów, mianowicie “Strzeż się martwego pola”. Przy okazji Volvo Trucks wypromuje też swoje systemy bezpieczeństwa, dostępne na pokładzie całej demonstracyjnej jedenastki. Mowa tutaj o całym pakiecie Safety First Line, obejmującym m.in. poduszkę powietrzną, automatyczny hamulec awaryjny, czy asystenta pasa ruchu.

Nad tekstem możecie zobaczyć Volva FH używane w czasie fabrycznych testów zderzeniowych. Poniżej zamieszczam zaś zdjęcia opisywanych egzemplarzy demonstracyjnych. Jak widać, obie grupy pojazdów są aż do złudzenia podobne.

volvo_fh_testy_zderzeniowe_demo_01 volvo_fh_testy_zderzeniowe_demo_02 volvo_fh_testy_zderzeniowe_demo_03

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Felo napisał(a):

  Jeszcze można by na plandece nakleić zdjęcia z wypadków ciężarówek i ciężarówek z osobówkami. Podejrzewam że dało by to do myślenia co niektórym.

 2. Tomi napisał(a):

  Nawet ładne te volvo w takim kolorze

 3. JacekKaszuby napisał(a):

  …by zauwazyli??
  To by niektore szofery musialy taki pojazd zauwazyc w trakcie ogladania filmu czy czytania gazety w trakcie jazdy

 4. Uważny1986 napisał(a):

  może wziąć w rzeczywistym – co może wziąć??

Odpowiedz