Darmowe prysznice dla kierowców w Niemczech – nowy punkt oraz aplikacja z mapą

imago images / Reichwein

Niemcy kontynuują projekt #LogistikHilft, zainaugurowany po wybuchu pandemii koronawirusa. Jego celem jest poprawa warunków sanitarnych w branży transportowej, poprzez rozmieszczanie kontenerów z kabinami prysznicowymi.

Kontenery tego typu znajdziemy już między innymi na parkingu Neufelder Heide przy granicy w Venlo, w strefie ekonomicznej Grossbeeren pod Berlinem, a także na parkingu Höllberg Nord przy autostradzie A8. A teraz dołączył do tego kontener ustawiony na terenie należącym do firmy transportowej. Zdecydowała się na to firma Finsterwalder Group, mająca swoją siedzibę w Eisleben, nieopodal autostrady A38.

Choć kontener stoi na terenie konkretnego przewoźnika, ma być dostępny dla absolutnie wszystkich kierowców ciężarówek. Korzystanie z niego jest też całkowicie bezpłatne. W ten sposób Finsterwalder Group chce więc wspomóc całą branżę, a nie tylko swoich pracowników. Gorzej, że takie ustawienie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Do kontenera dostaniemy się tylko od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16.

Jeśli chcielibyście skorzystać z omawianych pryszniców, warto pobrać darmową aplikację Kravag Truck Parking App, dostępną na telefony z Androidem lub iOS. Program ten wskazuje wszystkie dostępne kontenery, wraz z ich dokładnymi adresami, a często nawet zdjęciami. Korzystanie z aplikacji nie wymaga żadnego rejestrowania, a obsługa możliwa jest także w języku polskim.

Na zdjęciu: kontener stojący na parkingu Neufelder Heide