Darmowe prysznice dla kierowców ciężarówek postoją co najmniej do czerwca

Akcja #LogistikHilft trwa już w Niemczech od ponad dziewięciu miesięcy. W jej ramach rozstawiono specjalne kontenery sanitarne dla kierowców, pozwalające bezpłatnie wziąć prysznic na przykład na autostradowych parkingach.

Program był odpowiedzią na pandemię koronawirusa i powszechne zamykanie sanitariatów na terenie firm. Co natomiast będzie z tą sprawą dalej? Czy nadejście szczepionek na koronawirusa oznacza wycofanie kontenerów i powrót do dawnego stanu rzeczy? W tej sprawie właśnie pojawiły się pewne informacje.

Zapadła już decyzja, że kontenery z prysznicami będą stały przy drogach co najmniej do czerwca 2021 roku. Wszystkie 19 lokalizacji zostało też przygotowanych na okres zimowy, więc kierowcy będą mogli z nich korzystać także przy niskich temperaturach. Ponadto trwają wstępne rozmowy na temat rozwoju projektu, utrzymania go po pandemii, a nawet rozbudowania o kolejne miejsca.

W sprawie trwa między innymi finansowa zbiórka, wspierana przez rozmaite firmy z branży i lokalne społeczności. Jak podaje niemiecki magazyn „Eurotransport”, w ten sposób udało się już uzyskać 74 tys. euro. Prowadzi się też rozmowy ze sponsorami nowych kontenerów, które miałyby stanąć między innymi w Ulm, Mannheim, Augsburgu lub w Norymberdze. Jeśli zaś chodzi o stosunek władz do tego projektu, to z ich strony sprawa pozostaje otwarta. Niemiecki rząd chce najpierw przeanalizować wyniki akcji, a dopiero potem dokona jej oceny.

Przypomnę, że wszystkie tego typu prysznice można wyszukać za pośrednictwem darmowej aplikacji na smartfony. Nosi ona nazwę Kravag Truck Parking i dostępna jest na telefony z Androidem lub iOS.