Darmowe badania zdrowia w czasie pauzy przy A2 – dziś i jutro na czterech MOP-ach

Fot. Renault Trucks

Dzisiaj oraz jutro (1 oraz 2 czerwca), na parkingach autostrady A2 między Świeckiem a Koninem, kierowcy ciężarówek mogą skorzystać z darmowych, profilaktycznych badań zdrowia, organizowanych od hasłem „Masz jedno życie, badaj się!”.

Na czterech parkingach (lista poniżej) pojawią się karetki pogotowia z ratownikami reprezentującymi organizację „Pomogę bo mogę”. To właśnie oni przebadają kierowców pod kątem ciśnienia tętniczego, poziomu glikemii, poziomu cholesterolu, a także indeksu masy ciała w przeliczeniu do wzrostu. Oczywiście będzie to połączone z analizą wyników i z ewentualnymi radami dietetycznymi. Ponadto na miejscu pojawią się specjalne urządzenia do badania jakości widzenia po zmierzchu, a ramach dodatkowej przestrogi będzie można skorzystać z alko- oraz narkogogli, uświadamiających spadek czasu reakcji w stanie odurzenia.

Cała akcja jest inicjatywą spółki Autostrada Eksploatacja, zarządzającej omawianym odcinkiem A2. Jeśli natomiast chodzi o harmonogram badań, to wygląda on następująco:

1 czerwca, od 14.00 do 16.00, MOP Chociszewo (kierunek zachodni, między Nowym Tomyślem a Świebodzinem)

1 czerwca, od 16.15 do 20.30, MOP Rogoziniec (kierunek wschodni, między Świebodzinem a Nowym Tomyślem)

2 czerwca, od 14.00 do 16.00, MOP Gozdowo (kierunek wschodni, między Wrześnią a Słupcą)

2 czerwca, od 16.15 do 20.30, MOP Sołeczno (kierunek zachodni, między Słupcą a Wrześnią)