W Danii złodzieje ukradli cały zestaw wraz z ładunkiem – polsko-niemiecki patrol zatrzymał go nieopodal Świecka

Funkcjonariusze straży granicznej regularnie trafiają na ciężarówki pochodzące z kradzieży. Rzadko kiedy trafiają się jednak tak poważne przypadki, jak zatrzymanie całego kradzionego zestawu, uprowadzonego wraz z ładunkiem.

Dokładnie taka historia przydarzyła się wczoraj, na niemieckiej autostradzie A12. Kontrole odbywał tam łączony, polsko-niemiecki patrol, a wzrok funkcjonariuszy przyciągnęło trzyosiowe Volvo FH. Samochód ten miał litewskie tablice rejestracyjne i ciągnął zarejestrowaną w Danii chłodnię.

Ciężarówka została sprawdzona w międzynarodowej bazie danych. Okazało się wówczas, że cały litewsko-duński zestaw został skradziony na terenie Danii, wraz z przewożonym ładunkiem. Łączna wartość całego składu oszacowano przy tym na 115 tys. euro, czyli około pół miliona złotych.

Jako że odkrycia dokonano po zachodniej strony Odry, dalsze dochodzenie będzie prowadziła niemiecka policja. Kierujący pojazdem 32-letni Litwin został już zatrzymany, a ciężarówka została zabezpieczona przez funkcjonariuszy.

Źródło zdjęcia: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej