rekrutuj 40ton665
Opublikowane 11 Styczeń, 2018

Dania nie chce 45-godzinnych odpoczynków w kabinach – będą kary oraz zakazy dłuższego postoju

dania_granica_dunska

Dania ma być kolejnym krajem, który ukarze przewoźników za 45-godzinne odpoczynki w kabinach. Tamtejszy rząd chce oprzeć mandaty na powszechnie znanym rozporządzeniu 561/2006 oraz wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, opisywanym poniżej:

Kary za „pauzy” w kabinie są uzasadnione – wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości

Dotychczas duńskie Ministerstwo Sprawiedliwości było zdania, że egzekwowanie zakazu 45-godzinnych odpoczynków w kabinie będzie zbyt trudne. Wskazywano tutaj na problemy z ustaleniem, czy kierowca faktycznie przez 45 godzin przebywał przy pojeździe. Teraz jednak, idąc za przykładem innych krajów, Duńczycy zmienili zdanie.

Jak podaje “Transport Magasinet”, duński minister zlecił policji opracowanie formy kontroli, która będzie w tym przypadku najbardziej skuteczna. Ponadto zmiany postanowiono wprowadzić na samych parkingach. Można się tam teraz spodziewać znaków, które będą zakazywały postoju dłuższego niż 24 godziny. Tym samym dopuści to jedynie skrócony odpoczynek tygodniowy.

Przy okazji polecam inny tekst z ostatnich dni:

Ta firma stawia kierowcom hotele z wieloosobowymi pokojami – efekt uboczny nowych kar

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Maciek napisał(a):

  “Można się tam teraz spodziewać znaków, które będą zakazywały postoju dłuższego niż 24 godziny. Tym samym dopuści to jedynie skrócony odpoczynek tygodniowy.”
  Wszystko fajnie, ale odpoczynek trwający 44 godziny i 59 minut też jest odpoczynkiem tygodniowym skróconym i może być legalnie odebrany w pojeździe.

  • Petr87 napisał(a):

   W Danii bardzo popularne jest ustawianie znaków przy parkingach o ograniczonym czasie postoju-głównie na landach,ale i przy autostradach się zdarzają.

 2. robi1664 napisał(a):

  Maciek znak mówiący o maksymalnym postoju 24h wskazuje, że nie można tam przebywać dłużej a więc twoje 44hi 59min nie mogą tam się odbyć.

 3. Jan napisał(a):

  dziwię się tym różnym krajom że muszą oficjalnie powiadamiac o jakimś karaniu za 45h w kabinie ciężarówki…
  w myśl ust 561/2006 jest to już od dawna zabronione
  tylko dotychczas większość przymykalo na to oczy

Odpowiedz