OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Luty, 2019

Dakarowy Jelcz na Oldtimer Meetingu w Toruniu – odnowioną ciężarówkę zobaczycie już w ten weekend

Facebookową stronę wydarzenia znajdziecie tutaj.

Odnowiony Jelcz S442 Rally to klasyk, na którego czekało wiele osób. Jeśli więc ktoś będzie chciał zobaczyć ten samochód na żywo, nie powinien przegapić wystawy „Oldtimer Meeting” w Toruniu.

Organizatorzy imprezy dwa dni temu oficjalnie zapowiedzi obecność rajdowego Jelcza. Samochód ma tam przyjechać o własnych siłach i zaprezentuje się w nowej, odrestaurowanej postaci. To naprawdę doskonała wiadomość, jako że Jelcze S442 Rally przez wiele lat były po prostu zapomniane. Wielu z Was może pamiętać chociażby ten artykuł, prezentujący takiego Jelcza w czasie wrastania w ziemię.

Jutrzejszy Oldtimer Meeting potrwa przez cały nadchodzący weekend. Samochody zostaną wystawione w Centrum Targowym Park w Toruniu, przy ulicy Szosa Bydgoska 3. W sobotę pojazdy będzie można oglądać między 10 a 20, w niedzielę od 10 do 17. Centa wstępu to 10 złotych, a dzieci do lat 12 wchodzą za darmo.

Dlaczego Jelcz S442 Rally jest tak ciekawy? Odpowiedź jest bardzo prosta – samochód ten wystartował w słynnym rajdzie Paryż-Dakar, rywalizując z najdzielniejszymi pojazdami na świecie. Następnie wersję Rally wykorzystywano też w Rajdzie Jelcza, organizowanym jeszcze w latach 90-tych.

Rajd Jelcza 1994, w roli głównej właśnie opisywana ciężarówka:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: