transfactor3665
Opublikowane 6 Styczeń, 2017

Dakar 2017: Gerard de Rooy w końcu wygrał etap, choć to Kamaz pozostaje na prowadzeniu wyścigu

dakar_de_rooy_2017

Za nami już cztery odcinki rajdu Dakar 2017, a sytuacja w czołówce nieustannie ulega zmianom. Swój pierwszy w tym roku etap wygrali w końcu Holender Gerard de Rooy oraz jego mechanik pokładowy Dariusz Rodewald. Ponadto świetnie radzi sobie Kamaz, wygrywając etap trzeci, a na czwartym zajmując wszystkie pozostałe miejsca na podium.

Jak wygląda klasyfikacja generalna? Pomimo odnotowanej wczoraj wygranej, Gerard de Rooy jest tutaj na jedynie piątej pozycji. Wynika to z awarii systemu utrzymywania ciśnienia w kołach, która bardzo spowolniła holenderskie Iveco w środę. Liderem pozostaje natomiast Rosjanin Dmitri Stonikov, jadący Kamazem. Za nim plasuje się Federico Vilagra, również Iveco Powerstarem, natomiast dalej mamy kolejne dwa Kamazy. Renault zespołu Mammoet spadło na pozycję siódmą, najszybsza Tatra – kierowana przez Lopraisa – zajmuje miejsce jedenaste, natomiast czeska ciekawostka, czyli klasyczny Liaz, znajduje się na pozycji dziewiętnastej.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Mad mike napisał(a):

    Czemu nie ściga się Dafem jak jego ojciec?Chyba już nie potrafią zrobić ciężarówki którą łoiła tyłki samochodom.Polecam film a na YT,Jan De Ropy vs Ari Vatanen,eh to był rajd.

  2. Mad mike napisał(a):

    Sorry Jan De Rooy pisałem na słowniku.

Odpowiedz