Daily nie było przeładowane, ale kierowcę aresztowano za niezapłacone mandaty

WITD w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymało do kontroli nieprzeładowane Iveco Daily. Można powiedzieć, że to już wydarzenie samo w sobie. To, co wydarzyło się dalej, było jednak jeszcze ciekawsze.

Kierowca nie okazał przy kontroli dokumentów, więc trzeba było sprawdzić go w policyjnej bazie danych. Wówczas wyszło na jaw, że mężczyzna ma na swoim koncie 1300 złotych nieopłaconych mandatów. W następstwie tych długów został skazany przez sąd na 26 dni pozbawienia wolności. A że na „odsiadkę” się nie stawił, wystawiono za nim list gończy i aresztowano właśnie w czasie omawianej kontroli.

Oto komunikat WITD w Gorzowie Wielkopolski:

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę poszukiwanego listem gończym. Po kontroli trafił on prosto do aresztu.

We wtorek (21 stycznia) na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie (powiat świebodziński) inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli pojazd dostawczy, którym polski przewoźnik przewoził piankę do mebli tapicerowanych. Pojazd zważono – nie był przeładowany. Okazało się natomiast, że kierowca nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Z tego powodu na miejsce kontroli wezwano policję, która ustaliła jego tożsamość i potwierdziła posiadanie przez niego odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas sprawdzenia danych ustalono również, że mężczyzna ten poszukiwany jest listem gończym. Za nieopłacenie mandatów karnych na kwotę 1300 złotych orzeczono wobec niego 26 dni aresztu. Po kontroli trafił on prosto do aresztu.