OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 26 Luty, 2018

DAF zwiększa produkcję do 240 ciężarówek dziennie – jeszcze trzy lata temu wynik był o 100 sztuk niższy

Od kwietnia fabryka firmy DAF w Eindhoven będzie wytwarzała po 240 ciężarówek dziennie. To bardzo wysoki wynik, sygnalizujący ostateczny koniec “chudych lat” na rynku.

Do pobicia dotychczasowego rekordu już niewiele brakuje. DAF ustanowił go w 2008 roku, tuż sprzed objęciem Europy przez ogólnoświatowy kryzys. Wówczas popyt był tak duży, że w Eindhoven produkowano po 250 ciężarówek dziennie.

Kolejne lata były jednak znacznie gorsze. Najpierw przewoźnicy zostali przyciśnięci przez kryzys, następnie zniechęciły ich normy emisji spalin Euro 6, a jeszcze później załamał się rynek w Rosji. W efekcie, na przykład na początku 2015 roku produkcja w Eindhoven wynosiła jedynie 140 pojazdów dziennie. To o aż 100 egzemplarzy mniej niż ma to mieć miejsce od kwietnia.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Michal napisał(a):

    Dzis gadalem z Dbk. Dzis zamawiasz w czerwcu odbierasz!!! Chyba ze z placu, auto o mojej specyfikacj to termin na czerwca , duza kabina i low deckcena od 82000euro wyjsciowa cena

  2. Jerzy napisał(a):

    Chwilę przed kryzysem czekało się bardzo długo na auto. Teraz jest znowu to samo. Czy to znaczy, że zaraz będzie kryzys?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.