DAF XG w kamuflażu, bez oznaczeń i stałej rejestracji – nowość czy pozostałość testów?

Upłynął już ponad rok, od kiedy DAF zdjął kamuflaż z ciężarówek nowej generacji. Rodzina XF, XG oraz XG+ miała swoją oficjalną premierę dokładnie 9 czerwca 2021 roku. Aż tu nagle pojawia się zamaskowany egzemplarz, którego Czytelnik Marcin sfotografował wczoraj w okolicach fabryki w Eindhoven.

Wielkość nadwozia wskazuje na dwuosiowy ciągnik DAF XG. Niemniej pojazd nie miał żadnych widocznych oznaczeń, a nawet nie dysponował stałą rejestracją, która pozwoliłaby sprawdzić dane techniczne w oficjalnej bazie. Co też zwraca tutaj uwagę, to znacznie mniejszy zakres kamuflażu niż przed ubiegłoroczną premierą.

Co może to oznaczać w praktyce? Opcje są tak naprawdę dwie. Może to być egzemplarz jeszcze sprzed ubiegłorocznej premiery, na którym z jakiegoś powodu pozostawiono część kamuflażu. Może być to jednak też sygnał, że Holendrzy już szykują jakąś nowość, na przykład w postaci zmodernizowanego modelu XG.

Na koniec jeszcze przypomnę, że dopiero co pojawiły się zdjęcia nowego Mercedesa Actrosa w kamuflażu. Pojazd ten ma otrzymać znacząco przeprojektowane nadwozie, zmienione zwłaszcza w dolnej partii. Niewykluczone też, że będzie on nieco dłuższy od poprzednika, a więcej na ten temat pisałem w następującym tekście: Mercedes-Benz Actros dostanie zmodernizowaną kabinę – trwają testy w kamuflażu

A może Wy dojrzycie poniżej coś nowego?