DAF XG+ 480 na 75-lecie ciężarówek tej marki – nowa wersja limitowana

DAF ogłosił wprowadzenie nowej wersji limitowanej, upamiętniającej 75 lat historii samochodów ciężarowych tej marki. Klienci mają przy tym liczyć na bogatą konfigurację, długą listę dodatków oraz specjalne oklejenie, a sprzedaż właśnie oficjalnie się rozpoczyna.

Każdy DAF na 75-lecie będzie reprezentował wariant XG+ 480. To oznacza kabinę z przedłużoną częścią sypialną, maksymalne podwyższenie dachu oraz 480-konny silnik Paccar MX-13. Nadwozie każdego egzemplarza będzie w kolorze Silver Metallic, na nim pojawią się czarno-żółte paski z cyframi „75”, a ponadto każdy egzemplarz otrzyma pełne ospojlerowanie, zestaw kamer zastępujących wszystkie lusterka oraz aluminiowe felgi Alcoa DuraBright.

W kwestii codziennego komfortu w trasie, każdy kierowca limitowanego DAF-a ma mieć do dyspozycji między innymi kuchenkę mikrofalową, zestaw audio z ośmioma głośnikami i subwooferem, skórzane i podgrzewane fotele na obrotowych podstawach, a także zestaw specjalnych dywaników podłogowych. Nie zapomniano też o mniejszych dodatkach istotnych w transportowej pracy, jak na przykład nocny system ryglowania drzwi DAF Night Lock.

Prezentowana wersja jest już dostępna w sprzedaży, a dostawy do klientów mają rozpocząć się jesienią bieżącego roku. Jeśli natomiast chodzi o sam jubileusz, to upamiętnia on 75-lecie wdrożenia do produkcji DAF-a A30, czyli pierwszego samochodu ciężarowego w historii tej marki. Więcej na ten temat pisałem w następującym artykule: Ciężarówki marki DAF obchodzą 75-lecie – zaczęło się od podwozia bez kabiny