DAF XF w limitowanej wersji na 90-lecie marki – bogate wyposażenie, kilka detali oraz zestaw dodatków

Powyżej: film reklamujący serię 90th Anniversary Edtion

DAF jest dzisiaj jednym z wiodących producentów ciężarówek, dostarcza swoje pojazdy na niemal całym świecie i należy do renomowanego, amerykańskiego koncernu Paccar. A jak wyglądały początki tej firmy? Historia rozpoczyna się w 1928 roku, gdy Holender Huub van Doorne założył warsztat mechaniczny oraz niewielką fabrykę maszyn. A skoro w 1928 roku, to znaczy, że w tym roku DAF może świętować 90-lecie.

Właśnie z tej okazji na rynek trafi limitowana wersja ciężarówek, o nazwie 90th Anniversary Edtion. Pojazdy te dostępne są w trzech specjalnych kolorach, dotychczas niestosowanych w oficjalnej ofercie. Zadbano też o jubileuszowe oklejenie, tabliczki z numerem seryjnym, bogate wyposażenie oraz dawne logo marki DAF, umieszczone nad atrapą chłodnicy.

Limitowana seria została ograniczona do jedynie 250 egzemplarzy, mających trafić do klientów z całej Europy. Na kontynencie będą to ciągniki siodłowe 4×2, natomiast firmom z Wielkiej Brytanii oraz Irlandii zaoferuje się modele z dodatkową osią pchaną. Poza tym każdy egzemplarz będzie miał kabinę Super Space Cab, aluminiowe felgi Alcoa, pneumatyczne trąby oraz przednie reflektory LED. Tymczasem we wnętrzu znajdziemy skórzaną tapicerkę typu Exclusive, klimatyzację postojową oraz kuchenkę mikrofalową.

Osoby, które zdecydują się na jubileuszowego DAF-a, otrzymują także zestaw upominków. Przewiduje on skórzaną torbę podróżną, częściowo skórzaną kurtkę, jubileuszowe pióro oraz portfel przygotowany przez szefa designu w firmie DAF, pana Bart van Lotringena.

Sporą część historii firmy DAF opisywałem ostatnio tutaj.

Zdjęcia tej limitowanej wersji:

workhouse workhouse daf_limitowana_edycja_90_lat_5 workhouse