DAF XF High Performance, czyli limitowana seria 25 egzemplarzy po pełnoprawnym tuningu

DAF-y XF z przydomkiem „limitowanych” nie kojarzą się w Polsce z niczym szczególnym. Gdy jednak spojrzymy na nową wersję High Performance, przygotowaną przez pewnego dealera z Holandii, naprawdę trudno nie być pod wrażeniem.

Opisywana ciężarówka powstanie w limitowanej serii 25 egzemplarzy. Nie trzeba się przy też martwić, że na każdym kroku zaczną pojawiać się jej podróbki. Zakres modyfikacji był tutaj bowiem bardzo szeroki, zasługując na miano pełnoprawnego tuningu.

Każdy DAF XF High Performance otrzyma szaro-złote malowanie. Do tego dojdą dodatki w typowo sportowym stylu, jak osłony międzyosiowe z imitacją wlotów powietrza, ozdobna końcówka układu wydechowego oraz spojler pod zderzakiem.

Od wewnątrz limitowane DAF-y poznamy po skórzanej tapicerce oraz okleinie imitującej karbon. Pod kabiną będzie mógł zaś pracować jeden z dwóch wariantów silnika – Paccar MX-13 480 lub MX-13 530.

Opisywany samochód został przygotowany przez firmę Bakker Bedrijfswagens, prowadzącą dziewięć autoryzowanych przedstawicielstwa DAF-a na terenie Holandii. Kilka lat temu firma zasłynęła też z planu importowania do Europy ciężarówek marki Kenworth.

Dodatkowe zdjęcia: