rekrutuj 40ton665
Opublikowane 1 Grudzień, 2016

DAF XF Comfort Cab z firmy Ceusters Transport – zupełnie nowa ciężarówka mająca przypominać lata 70-te

DAF XF Euro 6 wyposażony w kabinę typu Comfort Cab to konfiguracja zupełnie niespotykana. Nawet w oficjalnych folderach reklamowych modelu XF nie ma żadnej wzmianki o wersji z płaskim dachem kabiny, co jednak nie zmienia faktu, że taki pojazd jak najbardziej da się kupić. Dlaczego natomiast ktoś miałby wybrać właśnie wariant Comfort Cab? Jednym z powodów może być chęć nawiązania do przeszłości.

Belgijski przewoźnik Ronny Ceusters słynie z ciężarówek utrzymanych w bardzo klasycznym stylu. Charakterystyczne są tutaj przede wszystkim “duńskie” malowania, stanowiące połączenie elementów czerwonych, złotych oraz białych. Do tego dochodzi też oczywiście dodatkowe oświetlenie, montowane ze wszystkimi zasadami duńskiego i holenderskiego tuningu.  W przypadku swojego najnowszego ciągnika siodłowego firma Ceusters Transport postanowiła jednak pójść o jeszcze krok dalej. Klasyczne miało być tutaj nie tylko malowanie i dodatki, ale także ogólny kształt pojazdu oraz warunki wypoczynku we wnętrzu. I dlatego też wybrano DAF-a XF Comfort Cab, którego kabina zarówno wyglądem, jak i ilością miejsca, przywodzi na myśl transport drogowy sprzed lat. Ponadto na zupełnie płaskim, pozbawionym spojlerów dachu zamontowano klasyczny bagażnik, stanowiący nawiązanie do ciężarówek kursujących na najdłuższych trasach niemal pół wieku temu. W parze z układem osi 6×2 oraz przemyślanymi detalami, takimi jak na przykład logo marki przeniesione nad atrapę chłodnicy, dało to naprawdę ciekawy efekt.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Daf-Scania-Volvo (@ceusters_transport)

Kilka zbliżeń na kabinę:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. pete379 napisał(a):

    A znam takich co narzekają i mówią, że jakąś tam “ciasną puszką TGX XLX” nie będą jeździli… A na widok takiego moczyliby spodnie i wylizali stopy trędowatemu byle by tydzień takim pojeździć.

Odpowiedz