DAF XF 530 Comfort Cab oraz dalekobieżny ciągnik z zabudową – dwie ciekawe ciężarówki do złomu

W tym tekście wystąpią dwie bardzo krótkie ciężarówki do przewozu złomu. Pierwsza z nich zwróciła uwagę, gdyż została zatrzymana przez niemiecką policję. Druga zaś ma na tyle nietypową konfigurację, że trzeba było wykonać ją na specjalne zamówienie.

Czerwona Scania serii R ewidentnie wygląda na dalekobieżny ciągnik siodłowy z dołożoną zabudową oraz sprzęgiem do przyczepy. Samochód ten jechał w parze z trzyosiową przyczepą i przewoził złom po niemieckiej autostradzie A63.

Ładunek składał się głównie ze zezłomowanych aut osobowych. Jak się jednak okazało, umieszczono go w kontenerach zbyt dużo, przekraczając w ten sposób normy. Ciężarówka liczyła 4,17 metra wysokości i policja nakazała jej natychmiastowy przeładunek.

Druga ciężarówka to natomiast DAF XF 530, którego przekazano do holenderskiej firmy Heinhuis Recycling. Choć pojazd ten ma długość typowego ciągnika, już od dealera wyjechał jako podwozie z zabudową. Otrzymał przy tym układ osi 6×2 oraz bardzo rzadko spotykaną kabinę typu Comfort Cab.

Powyższa konfiguracja nie występuje w oficjalnej ofercie, będąc wykonanym na specjalne zamówienie. Wszystko uzupełniono też najmocniejszym silnikiem w gamie, o mocy 530 KM. A do tego doszedł atrakcyjny wygląd z klasycznym oświetleniem.

Dodatkowe zdjęcie Scanii: