DAF XF 460 Super Space Cab został polską ciężarówką roku, otrzymując tytuł Master Truck of the Year 2016

daf_nagroda_2016_3

DAF nie przestaje być liderem polskiego rynku pojazdów o DMC powyżej 16 ton. Co piąty duży samochód ciężarowy, który wyjeżdża z polskiego salonu, to właśnie DAF, a jednocześnie trend ten jest silnie zauważalny po prostu na drogach. Popularny XF w nowej wersji Euro 6 szybko stał się stałym elementem polskich szos, zdobywając przy tym dobre opinie zarówno ze strony przewoźników, jak i ich kierowców.

W związku z powyższym, trudno się dziwić, że to właśnie DAF XF w 460-konnej wersji z kabiną Super Space Cab otrzymał nagrodę dla polskiego samochodu ciężarowego roku. Dokładnie mowa tutaj o tytule Master Truck of the Year 2016, przyznanym już przy okazji zlotu z serii Master Truck w Opolu, natomiast wczoraj potwierdzonym oficjalną statuetką.

Powyższy wybór był efektem głosowania przeprowadzonego wśród dziennikarzy z 12 polskich tytułów branżowych. Dlaczego natomiast najwięcej głosów zebrał właśnie DAF, i to właśnie w takiej wersji? Chodziło tutaj przede wszystkim o połączenie konkurencyjnej ceny zakupu z rozsądnym zużyciem paliwa, odpowiednimi warunkami życiowymi dla kierowcy i obecnością układu napędowego oraz rozwiązań technicznych, które w pełni wystarczają do działania w nowoczesnym transporcie.

daf_nagroda_2016_1