DAF wprowadza całą nową gamę kabin – kolejne długości i wysokości już na drogach

W ofercie marki DAF pojawi się wkrótce cała gama nowych nadwozi. Cześć z nich można już natomiast spotkać na drogach, i to bez żadnego kamuflażu. Okazją ku temu okazał się transport pokazowych egzemplarzy na targi IAA Transportation 2022 w Hanowerze. To właśnie tam, w najbliższy poniedziałek, nowe nadwozia będą miały oficjalną premierę, by następnie przez cały tydzień być wystawianym przed szeroką publicznością.

Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć dwa takie transporty, realizowane przez powszechnie znaną firmę De Rooy. Pierwszy z nich przedstawia dwa kolejne warianty DAF-a XF nowej generacji – wersję z kabiną sypialną o mniejszym podwyższeniu dachu, a także wersję z płaskim dachem, bez żadnej sypialni, ale za to z dodatkową przestrzenią za fotelami. Ten ostatni wariant ma też metalowy zderzak, tworząc wersję do prac budowlanych.

Na drugim z transportów można dostrzec ciągnik siodłowy DAF XG+, a także krótkie, dystrybucyjne podwozie DAF XD. Ten pierwszy pojazd nie jest akurat żadną nowością, wszak topowy model XG+ zaprezentowano już w 2020 roku. Za to DAF XD to całkowicie nowy pojazd, z kabiną zamontowaną niżej niż w modelu XF i zapewne też z większym tunelem silnika oraz mniejszą ilością stopni wejściowych. To też oznacza, że DAF XD zastąpi w gamie dotychczasowy model CF, który zaczął być już wycofywany ze sprzedaży.

Dla wyjaśnienia dodam, że prezentowane pojazdy są tylko częścią nowej oferty. Pełen przekrój powinniśmy zobaczyć w przyszłym tygodniu, z takimi wersjami, jak między innymi XF z sypialnią o całkowicie płaskim dachu, czy XD z sypialnią o kilku różnych wysokościach dachu.

XF z niższą sypialnią oraz XF budowlany:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DAF Fan (@daffaninternational)

XG+ oraz XD:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DAF Fan (@daffaninternational)