DAF w limitowanej wersji Super Space Cab Celebration Edition – na ćwierć miliona sztuk

Z czego DAF najbardziej słynie wśród kierowców? Wiele osób odpowie, że z przestronnych kabin. Szoferka typu Super Space Cab nadal ma być największym nadwoziem na rynku, mając 12,6 m3 wewnętrznej objętości. I właśnie to nadwozie obchodzi teraz jubileusz.

W ciągu ostatnich 26 lat, z fabryk wyjechało już 250 tysięcy DAF-ów z kabinami typu Super Space Cab. By natomiast te ćwierć miliona uczcić, postanowiono przygotować limitowaną serię. Nazwano ją Super Space Cab Celebration Edition i wyróżniono bogatym wyposażeniem standardowym. Dealerzy czekają już na zamówienia, a dostępne są zarówno ciągniki siodłowe, jak i podwozia pod zabudowy.

Pierwszy Super Space Cab, z 1994 roku:

Konkretna konfiguracja Celebration Edition ma zostać dostosowana do każdego kraju. Inaczej będzie to więc wyglądało w Polsce, a inaczej na przykład w Holandii. Niemniej są pewne rzeczy, które mają pozostać stałe. W każdym kraju na wyposażeniu znajdziemy skórzaną tapicerkę, nawigację satelitarną oraz najlepszy wariant materaca. Z zewnątrz zobaczymy złote oklejenie, a możliwe wersje silnikowe to 450, 480 lub 530.

Pierwszy Super Space Cab pojawił się na rynku w 1994 roku. Wówczas, w porównaniu do mniejszych wersji, był on nie tylko wyższy, ale też dłuższy. Więcej na ten temat pisałem w tym, historycznym artykule. Kiedy natomiast obecny Super Space Cab doczeka się następcy? Według nieoficjalnych informacji, zupełnie nowe nadwozie zobaczymy w przyszłym roku.