DAF w jubileuszowej wersji dla kierowcy, który od dokładnie 40 lat jeździ w jednej firmie

Rozpoczęły się dostawy DAF-ów XF z jubileuszowej serii „Super Space Cab Celebration Edition”. Samochody te mają uczcić wyprodukowanie 250 tys. ciężarówek z kabiną Super Space Cab, dostępną w ofercie od 1994 roku i nadal reklamowaną jako największa objętościowo kabina w Europie.

Jak łatwo się domyślać, dostawy „Super Space Cab Celebration Edition” szczególnie szybko wystartowały w ojczyźnie DAF-a, a więc w Niderlandach. Jeden z egzemplarzy został tam też przekazany w wyjątkowych okolicznościach. To naprawdę pozytywna historia i uznałem, że warto Wam ją zaprezentować.

Ten niebiesko-biały XF z limitowanej serii trafił do firmy Van Rooijen Logistiek z miasta Eindhoven. Jubileuszowa ciężarówka została zamówiona z myślą o konkretnym kierowcy, również obchodzącym jubileusz. Marti Swinkels, bo to o nim tutaj mowa, przez ostatnie 40 lat ani razu nie zmienił pracodawcy. W Van Rooijen Logistiek pracuje już od 1980 roku, zatrudniając się tam jeszcze jako bardzo młody człowiek. Przez te wszystkie lata jeździł głównie DAF-ami różnych generacji.

Przygotowując pojazd do wydania, na boku pojawiła się informacja o tym pracowniczym 40-leciu. Ponadto, jak przystało na samochód z wersji limitowanej, otrzymał on odpowiednio bogate wyposażenie. Znajdziemy tam fotele ze skórzaną tapicerką, aluminiowe felgi, fabryczną nawigację i najgrubszy wariant materaca. W firmowej flocie wyróżni się też sama kabina Super Space Cab, jako że omawiany przewoźnik kursuje na niezbyt długich trasach i zamawia mniejsze kabiny.

Ciekawym dodatkiem jest też kamera nad przednią szybą, zastępująca fabryczne lusterko. To już jednak wyposażenie typowe dla tego przewoźnika, a nie dla wersji „Celebration Edition”. Podobnie jak typowe dla tej firmy są barwy pojazdu. Standardowo „Celebration Edition” powinien mieć złote, jubileuszowe oklejenie.