DAF szuka najstarszych pracujących egzemplarzy swoich ciężarówek, takich jak na przykład ten 2100

Podczas gdy Volvo Trucks szuka najstarszego egzemplarza FH12 pracującego w Brazylii (o czym pisałem tutaj), DAF rozpoczął poszukiwania prawdziwie ogólnoświatowe. Szuka się przy tym najstarszego DAF-a dowolnego typu, który pomimo sędziwego wieku nadal pozostaje w użytku.

Posiadacze takich ciężarówek mogą zgłaszać się przez Facebooka firmy DAF, dostępnego tutaj. Prosi się ich o nadesłanie zdjęć oraz krótkie opisanie swojej historii. Autorzy najciekawszych zgłoszeń mogą liczyć na wyróżnienie, którym będzie krótki film z ich udziałem. Wszystko natomiast dlatego, że DAF świętuje w tym roku 90-lecie istnienia i chce oddać hołd swoim historycznym modelom.

Przykład takiego filmu możecie zobaczyć poniżej. Prezentuje on Irlandczyka Johna Tarrenta, który 8 marca 1984 kupił swojego DAF-a 2100. Samochód jest w jego rękach już od 34 lat i cały czas nie przestaje pracować przy transporcie żywych zwierząt. Irlandczyk chwali model 2100 za wysoki komfort jazdy oraz przyjemnie pracującą skrzynię biegów. Zwraca też uwagę na ciśnienie oleju, które pomimo upływu lat nie uległo żadnemu obniżeniu.