DAF rusza na kolejny egzotyczny rynek, czyli modele CF65 oraz CF85 trafiają do sprzedaży w Malezji

daf_cf_tajwan

DAF postanowił wyruszyć na podbój kolejnego rynku, mianowicie egzotycznej Malezji. Holenderski producent niedawno nawiązał współpracę z pośrednikiem TWAA, który wyeksportował z Wielkiej Brytanii właśnie do Malezji około tysiąc używanych ciężarówek marki DAF z kierownicą po prawej stronie. Jak się okazało, klienci bardzo chętnie sięgnęli po te pojazdy i dlatego też DAF postanowił teraz uczynić TWAA także oficjalnym importerem pojazdów fabrycznie nowych.

Co ciekawe, firma ma sprzedawać Malezyjczykom modele z poprzedniej serii, mianowicie podwozia CF65 z 6,7-litrowym silnikiem, a także trzyosiowe ciągniki siodłowe CF85 z napędem 12,9-litrowym. Planuje się, że ilość zamówień sięgnie około 600 nowych ciężarówek rocznie, a pierwszy klient, swoją drogą bardzo prestiżowy, już czeka. Została nim linia lotnicza Malaysian Airways, która zamówiła sześć podwozi CF65.

To kolejna inwestycja firmy DAF w tamtejszym regionie, gdyż holenderskie ciężarówki można kupować już na Tajwanie, w Indonezji, w Singapurze oraz w Hong Kongu, nie wspominając oczywiście o Australii i Nowej Zelandii. Ponadto ciężarówki z serii LF oraz CF są na Tajwanie montowane. Jak widać, Paccar ma wobec swojego europejskiego producenta coraz bardziej światowe plany.

Na zdjęciu: DAF CF85 właśnie z tajwańskiej montowni