DAF leżący kołami do góry i spalony VW Golf – kierowcy uciekali przed jadącym z naprzeciwka BMW

DAF XF105 leżący do góry kołami to efekt uciekania z drogi przed jadącym na „czołówkę” BMW serii 5. 23-letni Białorusin, kierujący DAF-em, miał sporo szczęścia, że wyszedł z tego zdarzenia cały. W gorszej sytuacji znalazła się jednak 50-letnia kobieta kierująca Volkswagenem Golfem. Ostatecznie to w nią trafiło bowiem BMW, wpychając Golfa do rowu i doprowadzając do pożaru.

Oto informacja opublikowana przez Komendę Miejską Policji w Białej Podlaskiej:

Do wypadku doszło w sobotę przed godziną 8:00 na drodze K-2 w miejscowości Tłuściec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, jadąc w kierunku Warszawy, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod samochód ciężarowy marki DAF. Ciężarówka kierowana przez 23-letniego Białorusina, zjechała do rowu, natomiast BMW uderzyło w w kolejny samochód marki VW Golf. W wyniku tego uderzenia golf zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Po tym doszło do jego zapalenia.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca golfem oraz kierowca i pasażerka BMW. Samochodem BMW kierował 40-letni obywatel Białorusi, natomiast za kierownicą golfa siedziała 50-letnia mieszkanka gminy Terespol. Wszyscy kierujący byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. W wyniku wypadku droga krajowa zablokowana była przez kilka godzin, a ruch odbywał sie wyznaczonymi przez policjantów objazdami.