DAF coraz popularniejszy w Australii – zobacz wywiady z tamtejszymi użytkownikami holenderskich ciężarówek

daf_australiaSamochody ciężarowe marki DAF mają w Europie stałe grono zwolenników. Wielu kierowców bardzo ceni sobie przede wszystkie wygodne i obszerne kabiny, które od wielu lat są chyba największą zaletą modelu XF. Okazuje się jednak, że holenderskie ciężarówki zdobywają popularność poza Europą, a konkretnie w Australii. Australijski kanał youtube o samochodach użytkowych przygotował nawet całą serię wywiadów z użytkownikami DAF-ów, w których zawarto szereg opinii na temat europejskich ciężarówek.

Z publikacji jasno wynika, że australijscy użytkownicy holenderskich pojazdów również szczególnie cenią wygodną kabinę modelu XF105. Jest to zresztą całkowicie zrozumiałe jeśli porówna się ją z szoferkami maszyn amerykańskich, słynących z kiepskiego wyciszenia i amortyzowania, a także złej jakości wykończenia. Trzeba tutaj ponadto zaznaczyć, że model XF105 zaprezentowano w Australii dopiero w 2012 roku i nie został on tam zastąpiony nowym modelem.

Australijskie nagrania są także świetną okazją, żeby zobaczyć w jak ciekawych konfiguracjach DAF-y wykorzystuje się w specyficznych australijskich warunkach. Dosyć jednak komentarza, zapraszam do oglądania: