OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Listopad, 2014

DAF CF do łatwych przeprowadzek, czyli 6-metrowy dźwig z platformą i kontener z mocnym dachem

daf_cf_zabudowa_przeprowadzki_2

Samochody wykorzystywane przy przeprowadzkach kojarzą się w Polsce przede wszystkim z niezbyt świeżymi już ciężarówkami z najlżejszych klas wagowych, pokroju na przykład Mercedesa Vario z prostą, kontenerową zabudową. Służąca do przeprowadzek ciężarówka może być jednak także konstrukcją bardzo ciekawą i jak to się mówi: “skrojoną na miarę”. Przykładem może być nowy DAF CF 370 Space Cab, którego przygotowała do pracy w firma Garage Verspui.

Trzyosiowa ciężarówka będzie służyła do przeprowadzek realizowanych na długich dystansach, a także zorganizowanych przeniesieniach całych biur wraz z wyposażeniem. W Polsce tego typu zlecenia oznaczałyby oczywiście bieganie po klatkach schodowych i przeciskanie się tam z różnego rodzaju meblami. W Beneluxie przeprowadzki wykonuje się jednak bardzo często przy pomocy dźwigów. I właśnie taki dźwig znajdziemy w opisywanej ciężarówce. Jest to konstrukcja przypominająca wyglądem windę kolumnową zintegrowaną z zabudową. W odróżnieniu od takich wind opisywany dźwig potrafi jednak wspiąć się nad pojazd, na wysokość aż 6 metrów. To natomiast umożliwia ładowanie mebli przez okno lub balkon nawet z drugiego piętra. Dźwigiem można opuszczać ciężary o wadze do 1,5 tony, platforma ma wymiary 2,8 x 2,5 metra, a ponadto wyposażono ją ochronne barierki.

Kilka słów należy się także samemu kontenerowi, a konkretnie jego górnej części, która również posłuży za podest do wyciągania mebli z budynku. Dach został specjalnie wzmocniony, aby umożliwić bezpieczne poruszanie się po nim aż dwóm osobom. Grubość tej konstrukcji to 35 mm, a ponadto pokryto ją ryflowaną blachą, która ma zapobiegać ześlizgnięciu się na ziemię.

daf_cf_zabudowa_przeprowadzki_1

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. darczan napisał(a):

  Czy tylko ja uważam, że taka konstrukcja sprawdziłaby się również w dystrybucji? 🙂

 2. yahu napisał(a):

  No dobra, ale jak takim czymś wjechać do miasta gdzie są zakazy tonażowe lub bardzo wąskie uliczki?

  • pete379 napisał(a):

   Wypisujesz dokument WZ/CMR z adresem dostawy i jak nie ma innej drogi, to “krawężniki” musza Cię puścić lub jeśli obsługujesz dane miasto to masz papiery umożliwiające wjazd pod zakaz tonażowy, albo poruszanie się w czasie zakazu dla ciężarówek w strefach. Aha i nie wiem jak to jest dokładnie, ale przeprowadzka zalicza się chyba pod “nie dotyczy zaopatrzenia”.
   Poza tym logika podpowiada, że raczej nie podejmiesz się tym tylko autem zlecenia wyjęcia mebli z głównego depatku miasta, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa. Wtedy popyla busik z windą meblowo-dekarską na przyczepce i ekipą osiłków, a potem przeładunek na takiego DAFika.
   Świetna zabudowa i sam bym takie chętnie widział na dystrybucji, a ze “skandynawską ścianą” z boku to byłaby poezja- kontener z windą z możliwościami załadunku jak w plandece.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.