OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 16 Czerwiec, 2019

DAF Bloggers Challenge, czyli konkurs dla kierowców znanych z mediów społecznościowych

Trwają rozgrywki w ramach międzynarodowego konkursu dla kierowców DAF Driver Challenge. Co typowe dla tego typu zmagań, finaliści wybierani są w regionalnych eliminacjach. DAF Trucks Polska przewidziało też jednak eliminacje specjalne, zorganizowane dla osób znanych z mediów społecznościowych.

Wydarzenie to nosiło nazwę DAF Bloggers Challenge i odbyło się na terenie serwisu Wanicki Rzeszów. Udział w nim wzięło ośmiu zawodników, mianowicie Patrycja „Almerka” Ducinowska, Olga Maria Chrabąszcz, Iwona Blecharczyk „Trucking Girl”, Cezary Kopiczko z „Polskich Truckersów”, Rafał Luzar „UDAR” oraz reprezentacja „Widzimy Się na Dżangłerze” – Andrzej Kohut i Damian Łach.

Wszystkie te osoby otrzymały takie same zadanie, jak zawodnicy ze zwykłych eliminacji regionalnych. Konieczne było więc pokonanie 40-minutowej trasy w mocno zróżnicowanym terenie, starając się przy tym osiągnąć jak najniższe zużycie paliwa. Ciągnikiem konkursowym był DAF XF 480, natomiast za nim jechała naczepa marki Wielton z 20-tonowym balastem.

Najlepiej w konkursie wypadała Iza Nikel, znana z facebookowej strony Iza – Manem po kraju i zajmująca się na co dzień transportem drewna. To właśnie ona pojedzie więc na krajowy finał DAF Driver Challenge, stając tam w szranki z ośmioma zwycięzcami eliminacji regionalnych. Kto natomiast wygra finał krajowy, ten będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale w Luksemburgu.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: